Ana Sayfa / Akustik / James Hetfield: Gerçek Hikâyemi Bilseydiniz Benden Hoşlanmazdınız

James Hetfield: Gerçek Hikâyemi Bilseydiniz Benden Hoşlanmazdınız

Metallica’nın eskimeyen yüzü ve sesi James Hetfield, geçtiğimiz yıllarda Road Recovery’e verdiği bir röportajda oldukca garip bir mevzuya değinmişti.

Hetfield, müziğin yaşamını iyi mi kurtardığını ve insanların gerçek yaşam hikâyesini bilselerdi ondan nefret edebileceğinden bahsetmişti. Röportaj oldukca kısa sürmüş olsa da James’i kameralar karşısında ilk kez bu kadar açıksözlü gördük.

İşte James’in ağzından dökülenler:

”Eğer gerçek yaşam hikâyemİ ve yaptığım o korkulu şeyleri bilseydiniz, benden hakikaten hoşlanmazdınız. Artık bunlarla yüzleşip kabullenmeye başladım. Şu sebeple yaptığım bu utanç verici, karanlık ve korkulu şeyleri paylaşabileceğim bir grup insan oldu. Bunlardan bazıları bana ebeveynlerimden geçti ve ben birazcık ileri taşıdım. Öbürlerinden bazılarını bırakabilme şansım oldu. Ailemden aldıklarım değil fakat kendi yarattıklarım benim için oldukca büyük bir utanç.

Müzİk benim hayatımı kurtardı. Her gün de hayatımı kurtarmaya devam ediyor. Gitar riffleri yazmak, söz üretebilmek… Yazabildiğim zamanlarda bunlar beni hayata bağlayan şeylerden oluyor.”

James’in bahsetmiş olduğu “utanç verici, karanlık ve korkulu” şeyler nedir bilemeyiz fakat çoğumuz hayatımızda utanç verici büyük hatalar yapmış olabiliriz. Olmaya da biliriz…

İşte James’in bunlardan bahsetmiş olduğu bir buçuk dakikalık o röportaj.

OKUDUYSANIZ yada IZLEDIYSENIZ PAYLAŞIN LÜTFEN HERKES OKUSUN ve IZLESIN.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir