Ana Sayfa / Albümler / James Blake’ten Overgrown

James Blake’ten Overgrown

Minimal müziği, derinden gelen içli vokalleri, piyanoyla dubstepi harmanlayan yapımları, R&B’den nu-soul’a uzanan ve hatta kimi süre gospel’e bile kayabilen tarzıyla James Blake, son yılların en iyi bağımsız müzisyenlerinden biri.

Blake, kendi odasında kaydettiği şarkılarla, müzisyen babası James Litherland’in yolundan gitmeyi seçerek, ustalaşmış müzik hayatına başladı. İkinci EPsi “CMYK” ona Senenin En İyi Teklisi Brit Ödülü’nü kazandırdı.

İlk albümü, Birleşik Krallık’ın en önemli müzik ödüllerinden önde gelen “Mercury Müzik Ödülleri”’nde bir adaylık kazanmıştır. Blake, albümünün başarısını 2011’in sonlarına doğru yayınladığı EP’si “Enough Thunder” ile pekiştirdi. Blake’e “Fall Creek Boys Choir” adlı şarkısında Grammy ödüllü Amerikan indie folk grubu Bon Iver birlikte rol aldı ve Blake, 2011’i aralık ayında yayınladığı “Love What Happened Here” adlı 5. EP’si ile kapattı.

Blake’in  yeni albümü “Overgrown” post-dubstep ve neo-soul tarzlarının etkilerini taşıyor. 24 yaşındaki James Blake,  4. yılındaki ustalaşmış müzik hayatına Bon Iver, RZA ve Brian Eno şeklinde grup ve müzisyenlerle emek harcama fırsatı buldu. Kanye West ve Jay Z şeklinde büyük isimlerle beraber stüdyoya giren sanatçının “Overgrown” adlı şarkısında “Bir yıldız olmak değil, sahilde bir taş olmak isterim” diyen James Blake, bu müthiş albümü dinleyicileriyle buluşuyor.

“Overgrown” Universal Music ve Avrupa Müzik markasıyla 2 Mayıs’ta  müzik marketlerde.

Tracklist

1. Overgrown

2. I am Sold

3. Life Round Here

4. Take a Fall for Me

5. Retrograde

6. DLM

7. Digital Lion

8. Voyeur

9. To the Last

10. Our Love Comes Back

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir