Ana Sayfa / Galeri / J.K. Rowling’in Harry Potter Eskizleri Size Nostalji Yaşatacak

J.K. Rowling’in Harry Potter Eskizleri Size Nostalji Yaşatacak

J.K. Rowling’in Harry Potter’ı yazarken düşünce amacı ile çizdiği taslak resimler fanatikleri için Pottermore aracılığı ile paylaşıldı. Kısa sürede büyük beğeni toplayan eskizler adeta geçmişe minik bir seyahat edasında. Karakterler hakkında data veren eskizler J.K. Rowling’in yazarlık haricinde çizimde de iyi bulunduğunu gözler önüne seriyor.

Dünya genelinde 400 milyon kopya kitabın ve bir çok ülkede 1 numara olacağından habersiz serinin ilk kitabı yayınlanmadan ilkin meydana getirilen bu çizimler  dünyada bir fenomene dönüşecek olan hikayenin ilk hatlarını gözler önüne seriyor. Çizimlerin yanı sıra minik notlar da bulunan eskizler Potter dünyasında yolculuğa çağrı ediyor.

Felsefe Taşından bir kare olan bu çizim 90’lardan ilkin çizildi. Eskizde yer edinen notta Dean’ın aslına bakarsak orjinal isminin Gary olduğu notu içeriyor.

Yazarın çizim mevzusundaki kabiliyetini gösteren bir başka taslak daha. Severus Snape, Harry Potter, Ron Weasley ve arkası dönük olan hayranların tahminine bakılırsa Hermione Granger’ı  görüyoruz.

Quidditch eskizinde yer edinen detaylarda oyuncuların mevkileri de içeriyor.

Bu çizimde Peeves’in McGonagall ve öteki öğrencilere yapmış olduğu muziplik içeriyor.

Bebek Harry…

Ve son olarak Kelid Aynası.

OKUDUYSANIZ yada IZLEDIYSENIZ PAYLAŞIN LÜTFEN HERKES OKUSUN ve IZLESIN.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir