Ana Sayfa / Konser / İstanbul Şehir Tiyatroları’nda Bu Hafta (8-11 Kasım 2017)

İstanbul Şehir Tiyatroları’nda Bu Hafta (8-11 Kasım 2017)

8-11 Kasım 2017 tarihleri içinde sahnelenecek oyunlar şu şekilde;

Martı, Geç Kalanlar, Cibali Karakolu, On İki Öfkeli Adam, Bak Bizim Şarkımızı Çalıyorlar, Macbeth ve Mutluluk Hanım.

Kasım ayının 2. haftasında sahnelenecek oyunlar ve mevzuları şu şekilde;

MARTI

Anton Çehov’un yazdığı Behçet Necatigil’in dilimize kazandırdığı oyun Yıldırım Fikret Urağ rejisiyle Şehir Tiyatroları’nda seyirciyle buluşuyor.

Sorin Çiftliği’nde bir akşamüstü…

Çiftliğin derhal yanı başındaki gölün kıyısında hazırlanmış sahnede genç yazar Treplev’in oyunu oynanacaktır.

Anası meşhur aktrist Arkadina, sevgilisi başarıya ulaşmış yazar Trigorin ve ev halkı gösteriyi seyretmek için toplanmışlardır.

Oyunda Treplev’in aşka düştüğü Nina oynayacaktır. Treplev’in imgesel sanatta yeni biçimler bulmak, Nina’nın imgesel ise meşhur bir aktrist olmaktır.

Büyük umutlarla süregelen oyun annesinin yüzünden yarıda kesilince Treplev ve Nina başta olmak suretiyle hayatları savrulmaya başlayacaktır.

Moskova’dan uzak bir çiftlikte bir araya gelen aristokrat ailenin, çöküş içinde olan ve yeni değişimlere ayak uyduramayan bireylerinin taşrada geçen trajik öyküsü. Oyunda; Jülide Kaide, Mert Şahit, Pelin Abay, Nazif Uğur Tan, Yeşim Koçak, Mert Asutay, Rozet Hubeş, Ersin Sanver, Hakan Arlı, Mert Aykul, Kamer Karabektaş ve Z. Bahar Çebi rol alıyor. Oyun, 8-11 Kasım 2017 tarihleri içinde Harbiye Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nde.

GEÇ KALANLAR

Yaşadığımız her günü güzel bir güne dönüştürmek varken, “güzel bigün”ün bizlere çıkıp gelmesi için öylece oturup bekleriz.

Bir çok vakit yaşamak yerine erteleriz. Tüketmenin bencilliğini, paylaşmanın samimiyetine yeğleriz.

Oysa ihtiyacımız olan tek şey, birazcık farkındalıktır.

Geç Kalanlar, sordukları ve sordurduklarıyla seyircisine derinlikli bir yüzleşmenin resmini gösteriyor.

Pervin Ünalp’ın yazıp Nihat Alpteki’nin yönettiği oyunda; Defne Gürmen, Elçin Atamgüç, Vildan Gürelman, Zafer Kırşan rol alıyor. Oyun; 8-11 Kasım 2017 tarihleri içinde Fatih Reşat Nuri Sahnesi’nde.


CİBALİ KARAKOLU

Cibali Karakolu hali hazırda varlığını sakınan pek fazlaca gerçeğe ışık tutarak geçmişten günümüzü yansıtan eleştirel bir ayna olmayı başarıyor.

Öğrenilmiş hanım adam ilişkileri başta olmak suretiyle, paranın ilişkilerdeki tesiri, çeşitli kurumlardaki eksikliklerin niçin olduğu yetersizlik, toplumsal ve politik yaşama dair eleştirilerle biçimlenen oyun, güldürmek kadar tekrardan cevaplanması ihtiyaç duyulan pek fazlaca suali da bununla beraber getirmektedir.

Henri Keroul ve Albert Barre’in yazıp Nedret Denizhan’ın yönettiği oyunda; Berrin Koper, Tarık Şerbetçioğlu, Derya Kurtuluş Oktar, Zihni Göktay, Cem Uras, Eylül Soğukçay, Şehnaz Bölen Taftalı, Hülya Arslan, Doğan Altınel, Murat Bavli, Naci Taşdöğen, Murat Derya Kılıç, Tuğçe Açıkgöz, Müge Çiçek Türkoğlu, Deniz Yeşil Mavi, İbrahim Ulutaş, Ertan Kılıç ve Begüm Yazıcıoğlu rol alıyor. Oyun; 9-11 Kasım 2017 tarihleri içinde Kağıthane Sadabad Sahnesi’nde.

ON İKİ ÖFKELİ ADAM

Beyazperde ve sahnede bir klasik olmayı başarmış On İki Öfkeli Adam, Şehir Tiyatroları’nda uygar bir rejiyle seyircinin beğenisine sunuluyor.

Şüphelinin suçlu bulunduğunun genel kabul görüldüğü jüride, bir üye bu karara karşı çıkarsa ne olur?

12 jüri üyesi üstünden hakkaniyet terimini sorgulayan, Reginald Rose’un yazıp Arif Akkaya’nın yönettiği oyunda; Ali Gökmen Altuğ, Mehmet Avdan, Yalçın Avşar, Metin Çoban, Rahmi Elhan, Kutay Kırşehirlioğlu, Gün Koper, Enes Mazak, Nihat Alpteki, Serdar Orçin, Ahmet Özarslan, Erkan Akkoyunlu ve Burteçin Zoga rol alıyor. Oyun; 8-11 Kasım 2017 tarihleri içinde Kadıköy Haldun Taner Sahnesi’nde.

BAK BİZİM ŞARKIMIZI ÇALIYORLAR 
Sahnelendiği birçok ülkede beğeniyle izlenerek, “Tony”, “Outer Critics”, “Theater World” ödüllerine layık görülen bu keyifli Broadway müzikali, oyunun şarkılarının bestecisi Marvin Hamlisch ile şarkı sözlerinin yazarı Carole Bayer Sager’in gerçek hayatta yaşadıkları aşk hikayesinden esinlenilerek yazılmış.

Oyunda, şöhretli sadece takıntılı bir besteci olan Vernon ile ona fanatik, deli ve yetenekli bir söz yazarı olan Sonia’nın yaratıcı iş birliği ve fırtınalı duygusal ilişkileri anlatılıyor.

Bu renkli macerada kahramanlarımıza içlerindeki “diğeri benler” de birbirinden keyifli şarkı ve danslarıyla birlikte rol alıyor.

Neil Simon’un yazıp Ersin Umulu’nun yönettiği oyunda; Ali Mert Yavuzcan, Özge Özder, Köksal Ünal, Evrim Artut, Müge Gülgün ve Davet Büyüksayar rol alıyor.

Oyun, 8-11 Kasım 2017 tarihleri içinde Üsküdar Musahipzade Celal Sahnesi’nde.

MACBETH 
“İyi kötüdür, fena de iyi” W.Shakespeare Hepimiz tarafınca iyi bir savaşçı ve iyi bir insan olarak malum Macbeth, cenk sonrası yurduna dönerken karşılaşmış olduğu cadılardan gelecekte kral olacağını öğrenir.

Bu kehanet,Macbeth’in içindeki fena tutkuları harekete geçirir ve sonunu hazırlar. Kukla ve trajik oyunculuğun iç içe geçmiş olduğu bu uyarlamada Macbeth sürrealist bir yorumla izleyici karşısına çıkıyor.

William Shakespeare’in yazdığı, Ulviye Karaca’nın yönettiği oyunda; Damla Cangül, Direnç Dedeoğlu, Gökçer Genç, Kubilay Penbeklioğlu, Mana Alkoy, Nurdan Kalınağa, Şirin Kılavuz Luk ve Tuğrul Arsever rol alıyor.

Oyun; 9-11 Kasım 2017 tarihleri içinde Ümraniye Sahnesi’nde.

SAADET HANIM

Ahmet Levent Pala’nın yazdığı Mutluluk Hanım, Tolga Yeter rejisiyle sahneye taşınıyor. Tenha bir banka şubesi, günün öğle saatleri.

Emekli ilköğretim öğretmeni Mutluluk Yurtlu parasını çekmek için bankaya gelir.

Bugün bununla beraber oğlu Sermet’in de doğum günüdür ve oğlu için sürpriz bir doğum günü kutlaması planlamaktadır.

Sadece bugüne dair sürprizleri olan bir tek Mutluluk Hanım değildir ve birkaç dakika sonrasında bankada yaşanacaklar Mutluluk Hanım’ın tüm planlarıyla birlikte yaşamını da altüst edecektir.

Oyunda; Nilgün Kasapbaşoğlu, Müslüm Köse, Selim Can Yalçın, Hazal Uprak, Arda Alpkıray, Şenay Bağ, Cafer Alpsolay, Vildan Türkbaş, Elyasa Çağlar Evkaya, Esen Koçer, Serap Doğan, Çağlar Ozan Aksu, Seda Yılmaz ve Yeliz Şatıroğlu rol alıyor. Oyun; 9-11 Kasım 2017 tarihleri içinde Gaziosmanpaşa Sahnesi’nde.

İyi seyirler…

İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ŞEHİR TİYATROLARI MÜDÜRLÜĞÜ
Harbiye Mah. Darülbedayi Cad. No.3 Şişli – İstanbul

OKUDUYSANIZ yada IZLEDIYSENIZ PAYLAŞIN LÜTFEN HERKEZ OKUSUN HERKEZ IZLESIN. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir