Ana Sayfa / Mobil / iPhone’u Daha Hızlı Şarj Etmek İçin 5 İpucu

iPhone’u Daha Hızlı Şarj Etmek İçin 5 İpucu

iPhone aletinin bataryasını tamamen şarj etmek epey bir süre alıyor. iPhone’da süratli şarj teknolojisi olmadığı için şarj etme süresini hızlandırmak birazcık sizin elinizde.

Aşağıdaki önerileri uygulayarak normalden oldukca daha süratli bir halde cihazınızı şarj edebilirsiniz.
1-  iPhone yerine iPad aletinin şarj aletini kullanın. Bu sebeple iPhone’un aleti 5W iken iPad’in aleti 10W yada 12 W gücündedir.
2- iPhone’u şarj ederken Tayyare moduna alın. Böylece enerji tasarrufu yapacağı için daha acele şarj olacaktır.
3-  iPhone’u şarj ederken kapatabilirsiniz. Kapalı olduğundan de hiçbir enerji tüketmeyeceğinden dolayı normale gore oldukca daha süratli şarj olur. Bu sebeple şarj aletinden gelen elektrik yalnızca telefonu şarj etmek için kullanılacaktır.
4- iPhone’u serin bir yerde şarj edin. iPhone şarj olurken içinde bulunmuş olduğu atmosferin sıcaklığı şarj süresini etkisinde bırakır. Eğer oldukca sıcak bir ortamda şarj ederseniz normale gore daha yavaş şarj olacaktır. Eğer ortamı daha serin yapmış olursanız yada aslına bakarsan oldukça serin bir yerde şarj ederseniz, bu kez normale gore daha süratli şarj olacaktır. Maksimum verimlilik için 20 dereceyle 30 aşama içinde şarj ediniz.
5- iPhone’u şarj ederken oldukca lüzumlu olmayan uygulamaları kapatın. Bu sebeple arka planda çalışan her fazladan uygulama, mevcut şarjı tüketir. Böylece şarjın tamamen dolması normale gore daha uzun sürer. Bu yüzden mecburi olan uygulamalar dışındaki tüm uygulamaları kapattıktan sonrasında şarj etmeye adım atmak normalden daha süratli şarj olmasını elde edecektir.

OKUDUYSANIZ yada IZLEDIYSENIZ PAYLAŞIN LÜTFEN HERKES OKUSUN ve IZLESIN.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir