Ana Sayfa / Mobil / İphone format atma, iphone fabrika ayarlarına döndürme, iPhone’u sıfırlamak nasıl yapılır

İphone format atma, iphone fabrika ayarlarına döndürme, iPhone’u sıfırlamak nasıl yapılır

 iphone resetleme, iphone fabrika ayarlarına dondurme, iphone reset, iphone format atma, iphone 4 reset nasıl yapılır, iphone 3 format atma, iphone 4 fabrika ayarlarına döndürme, iphone nasıl resetlenir, iphone format nasıl atılır, iphone reboot nasıl yapılır.

iPhone’u sıfırlamak . Rehberi topluca silmek vb.

Ana menüden ,

Ayarlar – Genel – Sıfırla – Tüm içerik ve ayarları sıfırlaseçeneğini seçerek iPhone içinde bulunan rehber, fotoğraf, sms ,notlar, takvim vs. benzer biçimde tüm kişisel bilgileriniz ve kablosuz ağ parolası, duvarkağıdı seçimi benzer biçimde mevcut ayarları silebilirsiniz . Bu işlem yüklenmiş olan programlar (App Store), sim kilidi, türkçe dil vs. benzer biçimde meydana getirilen yüklemeler için bir sakınca oluşturmamaktadır . Sadece aşağıdaki uyarıyı dikkate alınız.

Dosya sistemi açık bir iPhone’da iPhoneBrowser ile rehber, sms benzer biçimde bilgilerin tutulduğu veritabanı dosyalarına teker teker ulaşarak silme işlemi yapabilirsiniz .

Örn : var/root/Library/AddressBook dizini altından AddressBookImages.sqlitedb ve AddressBook.sqlitedb adlı dosyalar sildikten sonrasında iPhone’u tekrardan başlatınız .

Uyarı : iPhone’unuzda Cydia ve Installer yükleme ortamları mevcutsa dosya sistemi açık anlamına gelir. Sadece bu durumda cihazınızın elma logosunda kilitlenme ihtimali vardır.

İPhone Nasıl Reset Atılır

İPhone için cep bilgisayarı diyebiliriz nasıl ki bilgisayarımız zaman içinde yavaşlar format çekip sistemini tekrardan yükleriz İPhone de zamanı vardığında tıpkı bilgisayarda olduğu benzer biçimde sistemini yenilememiz gerekir. Birkaç kolay işlemle İPhonenizi ilk alındığı gün benzer biçimde yapabilirsiniz. İşte detaylar…

iPhone ‘un ortasındaki yuvarlak tuşu ile birlikte üst kısmındaki açma kapama tuşuna fotoğraftaki benzer biçimde aynı anda ortalama 10-15 sn kadar basılı tutunuz.

iPhone bilgisayar mantığıyla çalışan mobil bir aygıt . Tıpkı bilgisayarımızdaki benzer biçimde giriş çıkış birimleri, işletim sistemi, kendi tarayıcısı ve uygulamaları mevcut. Bu demek oluyor ki bilgisayarda yaşanması ihtimaller içinde yazılımsal ve donanımsal problemlerin benzerleri iPhone içinde geçerli.

Installer’dan yükleme yaptınız ve bir gariplik hissediyorsanız, son yüklediğiniz uygulamaları kaldırmayı deneyebilirsiniz. Bunun haricinde donma, kilitlenme vb. problemler yazılımsal kaynaklı ise iPhone’u tam olarak tekrardan başlatmanız ile giderilebilir. Bu durumda veri kaybı yaşamazsınız. iTunes üstünden Restore yada Update etme benzer biçimde bir işlem yaptığınız takdirde cihazın kutudan çıkmış olduğu ilk haline döneceğini ve kişisel verilerinizi kaybedebileceğinizi ihmal etmeyin.

iphone  fabrika ayarlarına geri dön,iphone  fabrika ayarları şifresi, iphone format atmak nasıl yapılır, iphone a nasıl format atılır

OKUDUYSANIZ yada IZLEDIYSENIZ PAYLAŞIN LÜTFEN HERKES OKUSUN ve IZLESIN.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir