Ana Sayfa / Mobil / iPhone 6 arızası kendi kendine kapanıp açılma problemi!

iPhone 6 arızası kendi kendine kapanıp açılma problemi!

iPhone 6'larda yeni sorun

Yeni iPhone 6’da ortaya çıkan problemler bitmek bilmiyor. Bu kezde kendiliğinden kapanıp açılma problemi ortaya çıktı. Peki bu probleminin çözümü var mı? İşte ayrıntılar…

İnternette günden güne artan şikayetler, iPhone 6 ve iPhone 6 Plus’ın 128GB’lık modellerinde “kendi kendine tekrardan başlama” problemi bulunduğunu gözler önüne serdi.

Eylül ayından bu yana bazı kullananların Apple forumlarında paylaşmış olduğu problem, bilhassa iPhone’un eski bir yedeklemeden geri yüklendiğinde problem yaşadığını gösteriyor.

Apple’ın yayınladığı yazılım güncellemeleri ise problemi daima çözmeyebiliyor.

Probleminin yaygın olup olmadığını idrak etmek hemen hemen pek mümkün değil, sadece görünen o ki problem şu an bir tek 128GB’lık, oldukça sayıda (yüzlerce) uygulama yüklü yeni iPhone’larda yaşanıyor.

Bu kadar uygulamayı kimin, niçin yükleyeceğini soruyor olabilirsiniz, sadece 128GB’lık modeli satın almalarının sebebi bu olabilir.

Apple forumundaki şu gönderi, yaşanmış olan problemi iyi şekilde özetliyor: “Kimi zaman uygulamalar kilitleniyor (hem Apple’ın uygulamaları, hem de üçüncü parti uygulamalar), kimi zaman kırmızı ekran çıkıyor.

Bazense telefon Apple logosuyla baştan başlıyor ve açılması uzun sürebiliyor.”

Business Korea, bu tür bir probleminin deposu Apple’ın iPhone 6 ve iPhone 6 Plus’ta kullandığı, daha düşük kapasitelere gore değişik bir teknolojiye haiz Samsung üretimi 128GB’lık hafıza denetimi olabilir.

Sadece şu an itibariyle bu iddiayı destekleyecek yada probleminin donanımsal bulunduğunu kanıtlama edecek herhangi bir kanıt bulunmuyor.

OKUDUYSANIZ yada IZLEDIYSENIZ PAYLAŞIN LÜTFEN HERKES OKUSUN ve IZLESIN.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir