Ana Sayfa / Mobil / iPhone 4S ve Galaxy S 2 Satış Sayıları, Hangisi Ne Kadar Sattı, Kaç Adet Satıldı

iPhone 4S ve Galaxy S 2 Satış Sayıları, Hangisi Ne Kadar Sattı, Kaç Adet Satıldı

 

iPhone 4S mi yoksa Samsung Galaxy S 2 mi daha fazlaca sattı! Hangisi satış rekorları kırdı! İşte gerçek satış sayıları:

Yeni nesil iPhone modeli 4S, ilk haftasonunda 4 milyon adetlik satış rakamına ulaştı. Kendi rekorunu kıran Apple, iPhone 4’te ilk haftasonunda 2 milyon satmıştı.

Yeni model geçen cuma günü ABD ile beraber Avusturalya, Kanada, Fransa, Almanya, Japonya ve İngiltere’de satışa sunulmuştu.

Mevzuyla ilgili olarak Apple adına izahat meydana getiren Philip Schiller, “iPhone 4S, ilk haftasonunda 4 milyon tane satarak fazlaca iyi bir başlangıç yapmış oldu. Bu sayı iPhone 4’ün ilk haftasonunda ulaşmış olduğu rakamın tam 2 katı” dedi.

Öte taraftan Apple, iPhone 4S ile kullanıma sunulan yeni nesil işletim sistemi iOS 5’i kullananların sayısının 25 milyona ulaştığını deklare etti. Benzer şekilde yeni nesil bulut hizmeti iCloud kullananların sayısı ise 20 milyon oldu.

İki günlük satışlar hakkaten oldukça yüksek ve rakiplerine bakılırsa büyük bir sayı. Mesela Samsung’un Galaxy S II modeli 5 ayda 10 milyon adetlik satış rakamına ulaşabilmişti.

Rakamlar yalan söylüyor olması imkansız.

Samsung’dan, Apple’ın “4S fırtına benzer biçimde satıyor” açıklamalarına yanıt geldi. İşte Galaxy S gerçeği!

Uzun süredir izahat yapmayan Samsung, Apple’ın yapmış olduğu detaylı satış rakamı açıklamalarına sonunda bir yanıt verdi. Samsung’un Galaxy S ve Galaxy S II isminde akıllı telefonları şu ana kadar toplam 30 milyon tane sattı ve bu satışın 20 milyonu Galaxy S’e ilişkin. 2010 senesinde piyasaya çıkan aygıt, Samsung’un ürettiği en fazlaca satan akıllı telefon konumunda fakat 2011’in ilk çeyreğinde piyasaya çıkan Galaxy S II şimdiden 10 milyon tane satmış durumda ve bu miktar da Samsung’un tarihindeki en süratli satış rakamı anlamına geliyor.

Doğal ki Samsung artık daha rahat ve rakibi olan iPhone 4S ile arasındaki farkları ortaya koyabiliyor. Samsung’un yapmış olduğu bir istatistik çizelgesinde; Galaxy S II’nin gerçekte 4G bağlantısı olan WiMax’i desteklediğini, fazlaca daha geniş bir ekrana ve takıp – çıkarılabilir bir pile haiz bulunduğunu, ek olarak yetmezmiş benzer biçimde rakibinden daha hafifçe bulunduğunu gözler önüne serdi.

Samsung cephesinde gözler artık 19 Ekimde kullanıcılara sunulacak olan Ice Cream Sandwich güncellemesine çevrilmiş durumda. Bakalım yeni güncelleme ile Samsung bir adım daha ileriye gidebilecek mi?

OKUDUYSANIZ yada IZLEDIYSENIZ PAYLAŞIN LÜTFEN HERKES OKUSUN ve IZLESIN.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir