Ana Sayfa / Albümler / Indie Rock’ın Bilinmeyen Yüzü: Foals

Indie Rock’ın Bilinmeyen Yüzü: Foals

Foals, 2005 senesinde İngiltere’de kurulan bir indie rock müzik grubudur.

Bu grubu, aslen Youthmovies grubunun vokalisti Andrew Mears kurdu sadece kısa bir süre sonrasında Youthmovies’in ilk albümü Good Nature’a yoğunlaşmak için ayrıldı. Grup, vokalist ve gitarist olan Yannis Philippakis, davulcu ve perküsyoncu Jack Pecan, ritim gitaristi Jimmy Smith ve klavyeci Edwin Congreave’den oluşuyor. Haydi daha da yakından bakalım!

Arthur Russel, Harmonia ve Talking Heads şeklinde deneysel rock grupları, üyelere son aşama esin kaynağı oldu ve bu sayede bizleri dört stüdyo albümü ile enfes parçalarıyla buluşturdular. Grup üyeleri, internasyonal turnelere çıkarak Glastonbury, Coachella ve Roskilde festivallerinde yer aldı ve kazanılmış olduğu ödüllerle büyük başarılara imza attı.

Diskografi

  • Antidotes (2008)
  • Total Life Forever (2010)
  • Holy Fire (2013)
  • What Went Down (2015)

Eski Üyeler

  • Walter Gervers – bas, perküsyon, vokaller (2006 – 2018)
  • Andrew Mears – önde gelen vokaller, gitar (2005 – 2006)

1- Spanish Sahara

Total Life Forever, 2010 Temmuz ayında Merkür ödülü için aday yayınlandı. Bu albüm ertesi yıl yine NME ödüllerinde en iyi kapak resimleri içinde yer aldı. “Spanish Sahara” single’ı ise 2011 senesinde en iyi parça ödülünü kazanmıştır.

2- Blue Blood

Total Life Forever albümünden klibi ayrı ritmi ayrı etkisinde bırakan 2010 çıkışlı afili bir Foals şarkısı.

3- My Number

Grup, Holy Fire albümünün ikinci single’ı olan bu şarkıyla 13 Kasım 2012 günü canlı bir giriş yapmış oldu. İngiltere single grafiğinde 23 numara olan “My Number” bugüne dek grubun dünya çapındaki en başarı göstermiş tek şarkısı oldu.

4- Mountain At My Gates

What When Down albümünün ikinci single’ı olan bu şarkı, Fifa 16 soundtrack’inde yer aldı.

5- Late Night

Holy Fire albümüyle 2013 senesinde tekrardan Merkür ödülü için aday olan başarı göstermiş grubumuzun üçüncü şarkısıdır. Bilhassa Solomun remix versiyonunu biz oldukça sevdik, sizin de seveceğinizi umuyoruz!

OKUDUYSANIZ yada IZLEDIYSENIZ PAYLAŞIN LÜTFEN HERKES OKUSUN ve IZLESIN.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir