Ana Sayfa / Galeri / Hoşlandığınız Kişiyle İzleyebileceğiniz En İyi Beş Film

Hoşlandığınız Kişiyle İzleyebileceğiniz En İyi Beş Film

Diyelim hoşlandığınız kişiyi evinize, film izlemeye çağırdınız. Bu şekilde bir durumda hangi filmi izlemelisiniz? Hangi filmler derin sohbetlere kapı aralar? Ya da hangi filmler onun hayata, ilişkilere bakışını daha iyi anlamanızı sağlar? Önder tanışma uygulaması Happn, bu sorulara beş değişik dönemden beş film önerisiyle cevap veriyor

Beraber film seyretmek, yeni tanışmış çiftler için ideal bir seçenek. Şu sebeple bu sayede filmden yola çıkarak hayata, ilişkilere dair söyleşi edebilir, birbirinizi daha yakından tanıma şansını yakalayabilirsiniz. Üstelik beraber izlenen filmi, güzel bir akşam yemeğiyle de tamamlamak da mümkün.

Doğal bu şekilde bir durumda doğru filmi seçmek son aşama mühim. Karar vermekte güçlük yaşıyorsanız, önder tanışma uygulaması Happn’ın hazırladığı listeye göz atmanızı tavsiye ederiz.

La La Land (2016)

Tutkulu bir caz müzisyeni (Ryan Gosling) ile oyuncu olma hayaliyle yanıp tutuşan Mia’nın (Emma Stone) öyküsünü konu alıyor La La Land. Üstelik onlarınki yalnızca duygusal değil hem de esrarengiz bir öykü. Şu sebeple her şeyin ötesinde, bizlere hayallerimizin peşinden gitmemizi öğütlüyor. Whiplash’in yazarı Damien Chazelle’in yazdığı ve yönettiği bu çağıl Hollywood masalı, güncel filmlerden hoşlanan çiçeği burnunda çiftler için ideal bir tercih. Filmin arkasından güzel bir yiyecek eşliğinde “Sen olsaydın ne yapardın?” sorusunu yöneltmek ise derin ve anlamlı sohbetlere kapı arayabilir.

Wall-E (2008)

Acıklı, keyifli ve sıradışı bir maceraya hazır mısınız? O halde yüzlerce senelik yalnızlığının arkasından aşkı hatırlayarak hayatına tekrardan anlam katan robot Wall-E ile tanışmalısınız! Pixar’ın başyapıtları içinde yer edinen bu görkemli animasyon, terk edilmiş bir dünyada bile aşktan, sevgiden umudu kesmememiz icap ettiğini öğütlüyor. Ve normal olarak, koşullar ne olursa olsun sevginin daima galip geleceğini…

Gün Doğmadan (1995)

Hayatınızın en duygusal anları tek bir geceye sığabilir mi? ‘Gün Doğmadan’, talih eseri yolları kesişen iki gencin Viyana sokaklarındaki hikayesi üstünden bu soruya net bir cevap veriyor: “Kesinlikle evet!” Filmin en dikkat çekici yanı Julie Delpy ve Ethan Hawke’un canlandırdığı karakterler arasındaki diyaloglar. Hayata ve ilişkilere bakışınızı etkilemesi kuvvetle olası olan bu diyaloglar, filmi beraber izlediğiniz kişiyi daha yakından tanımanızı sağlayacak sohbetlerin de başlangıcı olacak. Üstelik filmin tadı damağınızda kaldıysa ve saat hemen hemen erkense, devam filmi Gün Batmadan’ı da seyredebilirsiniz.

Annie Hall (1977)

Woody Allen’ın ‘nevrotik’ başyapıtı Annie Hall, 40 yıl ilkin gösterime girmiş olsa da hala duygusal buluşmaların gözdelerinden. Filmin zekice kaleme alınmış senaristliği, New York’lu bir TV yazarı (Woody Allen) ile sanatçı olmak için yanıp tutuşan kız arkadaşının (Diane Keaton) ilişkisini konu alıyor. Film, 1970’lerin New York’unda çekilmiş olsa da, ilişkilere dair diyalogları hala güncel ve evrensel özellikte. Annie Hall’u beraber izlediğinizde ne demek istediğimizi anlayacaksınız!

Tiffany’de Kahvaltı (1958)

Truman Capote’nin aynı adlı romanından uyarlanan film, New York’ta yaşayan karşı konulmaz bir genç hanımla (Audrey Hepburn), yan dairesine taşınan bir insanın (George Peppard) öyküsünü konu alıyor. Filmi hususi kılansa Hepburn’un otantik, şık ve özgür ruhlu kişiliği ile harmanlanan bir ‘Külkedisi’ hikayesi anlatması. Filmin yüzeyindeki neşeli katmanın altındaki hüzünlü ve acıklı unsurları beraber keşfetmenizi tavsiye ederiz. Şu sebeple filmin arkasından bu mevzular üstüne konuşarak birbirinizi daha yakından tanıyabilir; hayata ve ilişkilere dair görüşlerinizi paylaşabilirsiniz.

Happn Hakkında

Şubat 2014’te kurulan Happn, gerçek zamanlı konum belirleme özelliği ile yolunuzun kesiştiği kişilerle tanışmanızı elde eden ilk mobil tanışma uygulamasıdır. An itibariyle Paris, Londra, Berlin, Madrid, Buenos Aires, Sao Paulo, Hong Kong, Milano ve New York’un da aralarında bulunmuş olduğu 40’ı aşkın büyük şehirde etken durumda olan uygulama, 26 milyon şahıs tarafınca kullanılmaktadır. Happn, App Store, Play Storeve Windows Storeüzerinden ücretsiz bir şekilde indirilebilir. Daha çok data için www.happn.comadresini ziyaret edebilirsiniz. Happn’ı Twitter, Instagram, Facebookve YouTubeüzerinden de takip edebilirsiniz. #MakeItHappn

OKUDUYSANIZ yada IZLEDIYSENIZ PAYLAŞIN LÜTFEN HERKEZ OKUSUN HERKEZ IZLESIN. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir