Ana Sayfa / Mobil / Hiç kodlama bilmeden cep mobil uygulama yapmak için, nasıl yapılır, gerekli program

Hiç kodlama bilmeden cep mobil uygulama yapmak için, nasıl yapılır, gerekli program

Kodlama bilmeden cep uygulamanızı yapın!

Hiç kodlama bilmeden mobil uygulama yaparak, kendi içeriğinizi cep ekranına getirmek fazlaca kolay!

Sanırız programlamayı öğrenerek istediğimiz uygulamaları geliştirmek birçoğumuzun düşsel. Sadece hepimizin bu zahmetli iş için ayıracağı zamanı bulunmuyor. Gene de fazlaca azca yada hiçbir kodlama bilgisine haiz olmaksızın uygulama geliştirmeniz mümkün.

Infinite Monkeys adındaki web tabanlı vasıta, kendi akıllı cep uygulamanızı geliştirmenize izin veriyor. Uygulama geliştirerek Android ve iPhone platformlarında paylaşabileceğiniz Infinite Monkeys’de kaynak koduyla uğraşmanıza asla gerek duymuyorsunuz.

Infinite Monkeys’in grafiksel arayüzü, uygulamanıza Twitter, YouTube, Flickr benzer biçimde toplumsal ağ sitelerinden içerik eklemenize izin veriyor. Web tabanlı uygulamalar, Angry Birds benzer biçimde gelişmiş uygulamalarla doğal olarak ki karşılaştırılacak düzeyde değiller, sadece spor takımları, okullar, müzisyenler ve içeriklerini hususi yada her insana açık olarak paylaşmak isteyenlerin işini fazlasıyla görebilir.

Infinite Monkeys, üç değişik platform modeli sunuyor ve bunların kıymeti ücretsizden 499 dolara kadar çıkabiliyor. Sadece bir çok kullanıcı için HTML5 tabanlı, reklamlı web modeli kafi olacaktır.

Uygulamanızı oluşturun

Infinite Monkeys‘in sunmuş olduğu adım adım uygulama oluşturma süreci yardımıyla bir saatten kısa bir sürede cep uygulamanızı oluşturabilirsiniz (İnternette bir miktar içeriğinizin bulunması şartıyla).

Web tabanlı bir platform kullanmanın en iyi tarafı, onu blog siteniz yöntemiyle, YouTube kanalınız ile yada fotoğraf paylaşma sitelerinden güncelleyebilmeniz.

Infinite Monkeys, sürükle bırak hususi durumunu destekliyor. Ilk olarak uygulamanıza bir isim veriyorsunuz arkasından gizlilik ayarlarını seçiyorsunuz. Uygulamayı isterseniz parola ile koruyarak yalnız istediğiniz kişilere açabilir yada her insana açık hale getirebilirsiniz.

Arka plan, açılış resmi, metinlerde kullanılan yazı tipi renkleri benzer biçimde öğeleri düzenlemeniz mümkün.

Sitenizin çekirdek içinde ne olduğu

Uygulamanızın çekirdek içinde ne olduğu, haberlerden ve blog siteniz benzer biçimde üçüncü parti beslemelerden oluşuyor. Infinite Monkeys’deki ek içerik modeli, kitaplar, müzikler, yiyecek ve içecekler, etkinlikler, spor ve konum hizmetleri benzer biçimde içerikler de sağlayabiliyor.

Uygulamanızı istediğiniz süre “Preview App” düğmesine tıklayarak önizlemeniz mümkün.

Uygulamayı yayınlama

Infinite Monkeys‘in parasız sürümü, uygulamanızın HTML5 sürümünü web’e derhal yerleştirmenize izin veriyor. Bu sayede web’e girebilen herhangi bir akıllı cep, uygulamanıza erişebiliyor. Uygulamanız reklam destekli olduğundan, Infinite Monkeys onu sunucularında ücretsizolarak saklıyor.

Chip

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir