Ana Sayfa / Mobil / Hangi uygulama interneti ne kadar kullanıyor?

Hangi uygulama interneti ne kadar kullanıyor?

Mobil uygulamaların interneti harcama miktarları!

Acaba en oldukca sevdiğiniz popüler uygulamalar toplamda ne kadar mobil veri harcıyor biliyor musunuz?

Her ne kadar TTNet ADSL ücretleri ekonomik olsa da akıllı telefonlar için web hala oldukca pahalı.

Bundan dolayı web kotasını devamlı denetim etmekte yarar var. İnterneti en oldukca harcayan uygulamaları bilirsek ona nazaran önlemimizi alabiliriz.

Akıllı telefonunuzu dışarıda sık kullanıyorsanız, favori uygulamanızın tamı tamına ne kadar mobil veri tükettiğini kesinlikle siz de merak ediyorsunuzdur.

Bilhassa limitli Web paketi olan kullanıcılar için bu bilginin önemi oldukça büyüktür.

Fakat kablosuz Web kullanırken bile herhangi bir uygulamanın ne kadar veri tükettiğini bilmek pilden tutum anlamında gene yararlı olabilir. İşte Know My App adlı internet sayfası size birçok popüler uygulamanın averaj veri kullanımı hakkında son aşama yararlı bilgiler sunuyor.

Know My App sitesinin değişik telefon ve GSM operatörleri üstünde yapmış olduğu testlerden oluşan verilerde kontrol kullanımının bir dökümünü görmek de mümkün.
Bu döküm yardımıyla herhangi bir uygulamayı ortlamaya yakın olarak mı kullanıyorsunuz, yoksa daha sık ya da daha seyrek mi kullanıyorsunuz görebilirsiniz.
Doğal sizin kullanım oranınız averajdan değişik olabilir fakat site gene de popüler bir uygulamanın averaj olarak ne kadar veri tükettiğine dair size iyi bir düşünce veriyor.
Doğal mobil veriniz kısıtlıysa YouTube ve benzeri video tabanlı uygulamalardan esasen uzak duruyorsunuzdur fakat buradaki verilere bakarak başka uzak durmanız ihtiyaç duyulan uygulamalar olup olmadığını da görebilirsiniz.

Sitede araştırma altına alınan uygulamalar kategoriler halinde listelenmiş fakat isterseniz istediğiniz bir uygulamaya dair verilerin olup olmadığını görmek için arama kutucuğunu da kullanabiliyorsunuz.
Herhangi bir uygulamanın çözümleme sayfasına gittiğinizde, söz mevzusu uygulamanın data kullanımınının cihazlara nazaran ve sık kullanılan Web paketlerine nazaran dökümünü görebiliyorsunuz.Vasıtasıyla Android Community Kaynak: Know My App

 

OKUDUYSANIZ yada IZLEDIYSENIZ PAYLAŞIN LÜTFEN HERKES OKUSUN ve IZLESIN.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir