Ana Sayfa / Biyografi / Gürsel Tekin Kimdir, Hayatı Biyografisi ve Resimleri Hakkında Bilgi

Gürsel Tekin Kimdir, Hayatı Biyografisi ve Resimleri Hakkında Bilgi

: Gürsel Tekin Kim, Gürsel Tekin Yaşam öyküsü, Gürsel Tekin kaç yaşlarında yaşı kaçtır, Gürsel Tekin doğum zamanı, Gürsel Tekin nereli, Gürsel Tekin boyu kaç, Gürsel Tekin yaşamı ve yaşamı

Gürsel Tekin Biyografisi

 

Gürsel Tekin 14 Ağustos 2007’den beri Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul il başkanlığı icra eden siyasetçidir.Kemal Kılıçtaroğlunun yanında CHP Genel Başkan Yardımcılığı yapmaktadır.

Gürsel Tekin 1964 senesinde, Ardahan’da dünyaya geldi, ilk ve orta öğrenimini Ardahan’da, lise öğrenimini ise Kars’ta tamamladı.

12 Eylül’deki siyasal vakalar sebebiyle Erzurum Mustafa Kemal Atatürk Üniversitesi Edebiyat Fakültesi’ni yarıda bırakan Gürsel Tekin, 1984 senesinde kurulan Toplumsal Demokrat Halkçı Parti’de bir süre vazife yapmış oldu. 1995’teki birleşmede CHP’ye geçen Tekin, 1997’de Kadıköy Belediye Başkan Yardımcılığı, 2002’den 2005 yılı sonuna kadar da CHP İstanbul İl Başkan Yardımcılığı görevinde bulunmuş oldu.

Gürsel Tekin,2005 yılından bu yana CHP İstanbul İl Başkanlığı görevini sürdürüyor.

Bu sayfada Gürsel Tekin isminde şahsın biyografik detayları yer verilmiştir. Bu bilgilere internetten ulaşılmıştır. Eğer söz mevzusu kişinin yaşamı hakkında yanlış yada tamamlanmamış bir informasyon bulunduğunu düşünüyorsanız yorum yaparak bunu bizlere bildiriniz. En kısa sürede lüzumlu düzeltme tarafımızca yapılacaktır.

OKUDUYSANIZ yada IZLEDIYSENIZ PAYLAŞIN LÜTFEN HERKES OKUSUN ve IZLESIN.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir