Ana Sayfa / Mobil / Galaxy S5 Ekranı Nasıl Olacak? AMOLED mi LTPS LCD mi kullanılacak?

Galaxy S5 Ekranı Nasıl Olacak? AMOLED mi LTPS LCD mi kullanılacak?

Uzun süredir Galaxy S5’in ekran teknolojisinin iyi mi olacağı merak mevzusu. Bu mevzu hakkında geçtiğimiz gün sizlerle paylaştığımız bir haberde Amoled ekranın kullanılacağı bilgisinin geldiğini söylemiştik. Fakat bugün basında yer edinen haberlere bakacak olursak, işler birazcık değişmiş benzer biçimde.

Dünyaca meşhur teknoloji üreticisi Samsung şirketi Galaxy S5 modelinde bu kez AMOLED değil, onun yerine LTPS LCD adlı yeni bir ekran teknolojisi kullanacakmış.  İşte bu haberin ayrıntıları…

Samsung’un yakında tanıtacağı amiral gemisi Galaxy S5 hakkında birçok teknik özellik bilgisi sızdırıldı sadece, kullanılacak olan ekran teknolojisi hakkında fazla bir informasyon verilmedi. Tencent sitesinin yayınladığı bilgilere gore şirket, yeni amiral gemisinde kendi yapımı olan AMOLED teknolojisi yerine Sharp tarafınca meydana getirilen bir LTPS LCD ekran kullanacak.

1389000531_gs5concept2.jpg

Söylenenlere gore Samsung, 2K AMOLED ekranlar ile bazı üretim sorunları yaşıyor ve şirket, öngörülen Galaxy S5 satış hacimlerini karşılamak için kafi birim üretemez. Ek olarak şirket, 2015 senesinde pazara esnek AMOLED ekranları getirmek için çalışıyor ve bundan dolayı Galaxy S5 için Sharp ekran teknolojisini kullanacak.

Samsung son zamanlarda Sharp’ın yüzde 3 hissesini satın almıştı ve bu yüzden bu hisselerden yararlanmak isteyecektir.

OKUDUYSANIZ yada IZLEDIYSENIZ PAYLAŞIN LÜTFEN HERKES OKUSUN ve IZLESIN.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir