Ana Sayfa / Video / Galataperform 2017/2018 Destek Projesi

Galataperform 2017/2018 Destek Projesi

GALATAPERFORM 2017/2018 DESTEK PROJESİ – GALATAPERFORM DOSTLARI

Sevgili GalataPerform Dostları,

GalataPerform olarak 2006 senesinden beri yürüttüğümüz Yeni Metin Yeni Tiyatro Projesi dahilindeki çabalarımızın ürünlerini her geçen gün birazcık daha alıyoruz.

Yazarlık ve Yönetmenlik alanındaki Yeni Metin Yeni Tiyatro Atölyelerimiz tiyatro dünyasında hayallerin gerçek olduğu bir ortam yaratmakta,

Türkiye’nin ilk oyun yazarlığına odaklanan festivali Yeni Metin Yeni Tiyatro Festivalimiz itici bir güç olarak 2012den beri devam etmekte.

Gene Türkiye’nin tiyatro mevzusunda dijital yayıncılık alanında ilk ve tek sitesi yenimetin.com ise görünürlük ve hizmet olarak ayrı bir ehemmiyet taşımakta.

Atölyelerimizden çıkan yazarlarımızın oyunları sahnelenmekte, yurt içi ve yurt haricinde ödüllerde adları geçmekte.

Tüm bu tarz şeyleri bağımsız bir tiyatro ekibi ve mekanı olarak kendi ayaklarımızın üstünde gerçekleştirmek ve devam ettirmek mevzusunda ısrarımız her geçen gün bizi en oldukça motive eden şeylerden biridir.

Sürece ve eğitime odaklı bir kurum olduğumuz, kendi alanımızı bir gözlem ve gelişme alanı olarak gördüğümüz için kendi imkanlarımızın haricinde siz değerli ziyaretçilerimizin desteğine oldukça ihtiyacımız var.

Bu yıl 4 Ekim- 8 Ekim içinde altıncısını gerçekleştireceğimiz Yeni Metin Yeni Tiyatro Festivali’yle başlamış olan sezonumuz yeni yazarların yönetmenlerin yer alacağı proje ve oyunlarımızla devam edecek.

Sizler için hazırlamış olduğumuz destek kampanyamızda yer almanız ve GalataPerform Dostları olarak aramıza katılmanızı oldukça isteriz.

Desteğinizle festivale, oyunlara, atölyelere ve yayınlarımıza ulaşım hakkınızın yanı sıra tiyatromuzun ve oyun yazarlığının gelişimine katkıda bulunacaksınız.

GalataPerform 2017/2018 Programı
Yeni Metin Yeni Tiyatro Festivali 4 Ekim-8 Ekim (İsveçli oyun yazarı Asa Lindholm’un katılımıyla oyun okuması, söyleşi ve imalathane emek harcaması İsveç Konsolosluğu’nun katkılarıyla, Fransız oyun yazarı Samuel Gallet’nin İskandar Savaşı adlı oyununun okuması İstanbul Fransız Kültür Merkezi’nin katkılarıyla, 6 yeni oyun yazarının oyun okumaları, Serdar Kurt’un yazdığı Yeşim Özsoy’un yönettiği,

Mert Can Sempatik, Oğuz Öztekin ve Ayşe Lebriz Berkem’İn oynadığı “Ayışığında Gökkuşağı” adlı oyunun prömiyeri, Samatya Monologları vizyonu program dahilindedir)

Sürem Oyunları (Ayışığında Gökkuşağı, Yaşlı Çocuk, When in Rome, Tato/Baba, Yoğun Bakım Önlüğü, Ailemizin En Güzel Sırrı, Balat Monologlar Müzesi)

Atölyelerimiz (Yeni Metin Yeni Tiyatro Oyun Yazarlığı, İleri Oyun Yazarlğı ve Yönetmenlik Atölyeleri, Ferdi Çetin ile Uygar Tiyatro, Aslı Tohumcu ile Yaratıcı Yazarlık, Yeşim Özsoy ile Bilinçaltından Kağıda Yaratıcılık Atölyesi)

Saygı ve Sevgilerimizle,

GalataPerform & Yeni Metin Yeni Tiyatro Projesi Ekibi adına;
YEŞİM ÖZSOY
GalataPerform Genel Sanat Yönetmeni

Informasyon için: (Şükrü Buğra Akkemik)
info@galataperform.com

Video : Nakeeb Yaghi
Videoda Kullanılan Müzik: Davet Beklen (Yaşlı Çocuk oyunu için müzik tasarımından Tema 2)

OKUDUYSANIZ yada IZLEDIYSENIZ PAYLAŞIN LÜTFEN HERKEZ OKUSUN HERKEZ IZLESIN. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir