Ana Sayfa / Video / Foo Fighters’tan Yeni Albüm Öncesi Yeni Video Klip

Foo Fighters’tan Yeni Albüm Öncesi Yeni Video Klip

Yeni Albüm, Yeni Şarkı ve Yeni Bir Merhaba

Geçtiğimiz günlerde Foo Fighters‘ın “The Sky Is a Neighborhood” adlı yeni şarkısının video klibi yayımlanmıştı. Şarkı, “Concrete and Gold” adlı yeni albümlerinde yer ediniyor olacak. Albümün çıkış zamanı ise 15 Eylül!

Albümün Öteki Parçaları

(Concrete and Gold’un albüm kapağı)

01. T-Shirt
02. Run
03. Make It Right
04. The Sky Is a Neighborhood
05. La Dee Da
06. Dirty Water
07. Arrows
08. Happy Ever After (Zero Hour)
09. Sunday Rain
10. The Line
11. Concrete and Gold

Kliplerin Arkasındaki İsim

Çekimleri Mayıs ayında San Francisco‘da tamamlanan video klibin yönetmenliğini grubun vokalisti Dave Grohl üstlenmiş durumda. Aynı albümün “Run” adlı öteki parçasının klibinin de yönetmenliğini yapmış kendisi.

Klibin Starları Grohl’un Melekleri

Dave Grohl 11 yaşındaki kızı Violet ile 8 yaşındaki kızı Harper‘a eğer isterlerse, klipte oynayabileceklerini söylemiş, kızları ise bu teklifi derhal kabul etmişler.

Rolling Stone‘a verdiği röportajda “Klibin yapımında çocuklarınızla iyi mi çalıştınız?” sorusuna ise Dave Grohl şu yanıtları verdi:

“Evdesiniz ve çocuklarınızla imgesel tasarı oyunlar oynuyorsunuz. Açıkcası bizim de yaptığımız bundan oldukca değişik değildi. Klipte bazı sahnelerde evlatların oturup kitap okuması gerekiyordu bazılarında ise yatakta zıplamaları… Benim de evlatların da inanılmaz bir hayal dünyası var. Bu yüzden onlara bazı şeyleri hayal ettirip yaptırmak benim için pek de zor olmadı.”

Klipte Bizi Neler Bekliyor?

Klipte, grup üyeleri çatının tam tepesinde müziklerini icra ediyorlar. Violet ile Harper da alt katta içinde şarkı sözlerine ilişik olan bir öykü kitabını okuyorlar.

Ritimlere tam kendimizi kaptırmışken, birden tavanda oluşturulan deliklere takılıyor gözlerimiz. Grubun hızlanan performansıyla artan deliklerden süzülen ışıklar takımyıldızını anımsatıyor.

“Sema” şeklinde sonsuz bir sembole duyulan gizem ve hayranlığı bizlere Violet ile Harper’ın bakış açısından yaşatan klibi, biz açıkcası oldukca beğendik. Çok da fazla fazla klibin büyüsünü kaçırmadan aşağıya sizin için klibi bırakıyoruz ve İyi seyirler diliyoruz.

Bonus

Albümün ikinci parçası “Run” ın video klibine bakmak isterseniz:

OKUDUYSANIZ yada IZLEDIYSENIZ PAYLAŞIN LÜTFEN HERKES OKUSUN ve IZLESIN.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir