Ana Sayfa / Albümler / Ezginin Günlüğü’nden yeni albüm İstanbul Gibi

Ezginin Günlüğü’nden yeni albüm İstanbul Gibi

Aylardır stüdyo emekleri devam eden Ezginin Günlüğü’nün yeni albümü, “İstanbul Gibi” nihayet dinleyicileriyle buluştu.

Tam beş senelik bir aradan sonrasında hazırlanan bu albümde 13 şarkı içeriyor. Ezginin Günlüğü albümleri, bildiğiniz gibi, şiirsiz olmaz. Bu albümde de Ahmed Arif’in “Diyarbekir”, Ahmet Erhan’ın “Oğul” ve “Sen Gidersen”, M.Gündüz Göktürk’ün “Aşkın Rüyası” adlı şiirleri üstüne yazılmış şarkılar yer almakta.

Ezginin Günlüğü’nün 17. Albümü olan İstanbul Gibi, grubun 33 senedir yazmakta olduğu günlüklerine yepyeni bir sayfa eklerken, ilk günden bu yana alıştığımız müzik tadını da devam ettiriyor. Birçok kıymetli müzisyenin stüdyo emekleri esnasında katkıda bulunmuş olduğu bu albümü, Ezginin Günlüğü; Fiil Atmaca, Davet Çetinsel, Cafer İşleyen, Can Göktürk, Ender Göktürk, Erkan Gürer ve Cem Gezginti’den oluşan ekibiyle gerçekleştirmiş oldu.

Ekim ayı içinde yapılacak olan lansman konserleriyle ilk kez canlı olarak da dinleyiciyle buluşacak olan İstanbul Gibi’nin ilk videoklip emek vermesi da gelecek günlerde hazırlanacak.

Her Ezginin Günlüğü albümünde olduğu şeklinde, her yaş ve her kuşağın kapısını çalacak olan İstanbul Gibi, Çimen’s Yapım etiketiyle yayınladı. Albümün dağıtımını ise ESEN Elektronik üstüne alıyor.

OKUDUYSANIZ PAYLAŞIN LÜTFEN HERKES OKUSUN

Uyarı: Sitemizde yer edinen ve alacak yazı, haber, yazı, video, yorum ve tüm mevzular kategoriler tıbbi bilgiler bir tek genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler vakit içinde geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer edinen bu bilgiler hiçbir süre doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan meydana getirilen herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan görevli tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum icra eden kişiler, bu ikazları kabul etmiş sayılacaktır. Renkfm isminde herhangi bir bireysel yada kurumsal şirket , siteler ve kişiler ile ilgili en küçük bir bağlantısı , ortaklığı ve benzeri ilişkileri yoktur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir