Ana Sayfa / Spor / Evde Kilo Vermenin Yolları

Evde Kilo Vermenin Yolları

Evde Kilo Vermenin Yolları

 

Evde Kilo Vermenin Yolları

Evde sıhhatli ve dengeli bir halde kilo vermek zannedildiği kadar kolay olsa gerek. Dikkat etmeniz ve bilmenizde fayda olacak bazı ergonomik noktalarla siz de evde kolayca kilo verebilirsiniz.

  • Bolca su için. Günde minimum 8 bardak(2 litre) su içerek metabolizmayı hızlandırabilirsiniz. Erkeklerde bu miktar günlük 10 bardak(2.5 litre) olmalı. Su cilt, iç organlar ve sıhhat üstünde pozitif yönde etkilere haizdir. Vücut ısısını dengeleme ve toksin atma benzer biçimde özelliklerinin yanısıra iştahı da yatıştırır. Susuzluk metabolizmayı yavaşlatıp yorgunluğa, konsantrasyon bozukluğuna ve unutkanlığa neden olur. Canınız tatlı ya da abur cubur istediğinde derhal gidip su için.
  • Ilk olarak zayıflama mevzusunda kendinizi teşvik edin ve bu mevzuda azimli ve emin olun. Kilo vermeye karar verdiğiniz andan itibaren sigara, alkol, kola benzer biçimde vücuda zararı olan olan maddeleri tüketmeyi bırakın, bırakamıyorsanız miktarını azaltın. Kola benzer biçimde içecekler yerine su, süt, ayran yada maden suyu benzer biçimde azca kalorili içeceklere yönelebilirsiniz. Ek olarak zayıflamak için metabolizmayı hızlandırma ve bağışıklık sistemi güçlendirme özelliklerine haiz yeşil çayı tüketebilirsiniz.
  • Kafi ve dengeli beslenin. Arzu ettiğiniz her yiyecekten minik porsiyonlarla yiyin. Yiyecekleri koymak için daha minik tabaklar kullanın. Yavaş tüketin. Beynin tokluk hissini algılaması ortalama 20 dakikadır. Yediklerinize odaklanın. Tv izlerken yada ders çalışırken yiyecekleri gözden uzak tutun. Fazla oranda yağ içeren yemekler yerine daha fazlaca nişastalı yiyecekler yemeye çalışın.
  • Yemeklerde katı yağ kullanmayın bunun yerine ayçiçek yağı ve zeytinyağı benzer biçimde doymamış yağlar kullanın. Bol miktarda kırmızı biber, pul biber, zencefil benzer biçimde baharatlar kullanın. Çikolata tüketmek yerine meyve ve kuru meyve tüketmeyi tercih edin. Uzmanlar günde minimum 4-5 porsiyon sebze ve meyve tüketmeyi öneriyorlar. Güne doyurucu bir kahvaltı yaparak başlayın ve öğünleri atlamamaya çalışın. Akşam yemeğiniz yatağa girmeden minimum 3-4 saat ilkin bitmiş olsun. Böylece vücudun yağ depolamasını önlemiş olmuş olursunuz. Gece mutfak ziyaretlerine bir son verin. İçinizden çılgınca yiyecek yeme isteği geliyorsa size kendinizi iyi hissettirecek müzikler kulak verin.
  • Yeterince uyuyun. Bu metabolizmayı hızlandırır. Yağ yakan “ghrelin” hormonu en iyi 00.00 ile 02.00 içinde salgılanır. Meydana getirilen araştırmalar uykusuzluğun kilo alma eğilimini arttırdığını gösteriyor.
  • Her gün minimum otuz dakika evin içinde 15 dk hafifçe gidişatta yürüyüş hayata geçirmeye başlayın. Vücudunuz alıştıkça bu süreyi fazlalaştırabilirsiniz. Evinize bir koşu bandı alarak da bunu gerçekleştirebilirsiniz. Yürüyüş kalp, kemik, damar ve solunum hastalıklarına iyi gelir. Bununla beraber her gün 5 kez 5 kat inip çıkmak yada her gün 20 kez mekik çekmek kilo vermenizde destek olacaktır. Bir adımsayar (pedometre) kullanarak evimizdeki adım sayınızın 5000’e- hedeflenen alt limit- ulaşıp ulaşmadığını denetim edebilirsiniz.

OKUDUYSANIZ yada IZLEDIYSENIZ PAYLAŞIN LÜTFEN HERKES OKUSUN ve IZLESIN.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir