Ana Sayfa / Etiket Arşivi: Yapılacaklar

Etiket Arşivi: Yapılacaklar

Kayak Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

1990larda, yeni malzeme ve tarzlarda üretilen, kullanımı kolay, yüksek performanslı kayakların çıkmasıyla kayak teknolojisi sarsıcı bir şekilde gelişmiştir. Kayak tasarımı yarış odaklı olduğundan herkes su kayağında veya dev gibi kayaklarda kayıyordu.  Şuanda tamamen serbest-kayakçılara odaklı gelişen tasarımlar her arazi türüne ve engele uygun bir şekilde üretilmekte ve gününüzde sınıflandırmaya meydan okumaktadır.

Devamını Oku »

Tenis Raketi Nasıl Seçilir?

Mesele tenis raketinizi seçmeye geldiğinde grip (kavrama) boyutu ve raketin kafa boyutu önemlidir. Yaygın sayıdaki oyuncular için raket üreticileri raketleri birçok grip ve kafa boyutunda üretmektedir. Doğru grip boyutu önemlidir çünkü yanlış grip boyutu tenisçi dirseği denen hastalığı ortaya çıkartmaktadır. Kafa boyutuysa sizin yetenek seviyeniz ve oyun tarzınızla alakalıdır.

Devamını Oku »

Tenis Kortu Nasıl Temizlenir?

Beton tenis kortlarının bir avantajı da neredeyse bakım istememeleridir. Fakat arada bir de olsa tenis kortunuzun bakıma ihtiyacı vardır. Zemindeki toz ve kirin temizlenmesi kortun ömrünü ziyadesiyle uzatacak, oyuncular için daha güvenli hale gelecek ve görünüşünü güzelleştirecektir. Kort temizliği için profesyonel olmaya gerek yok. Birkaç basit malzeme ile tenis kortunuzu yeniymiş gibi gösterebilirsiniz.

Devamını Oku »

Burun Tıkacı Nasıl Kullanılır?

Burun tıkaçları burunu sıkıştırıp içeriye suyun girmesini engellemek için kullanılır. İnsanlar bunu genel olarak yüzme ve kano yaparken kullanırlar. Burna giren su acıya ve rahatsızlığa yol açabilir, özellikle de suda klor gibi kimyasallar var ise. Başlangıç yüzme kursu hocaları, öğrencilerine burun tıkacı kullanmalarını önerirler, böylece nefes alıp vermeye değil tekniğe odaklanabilirler. Burun tıkaçları taşımak için çok ufaktır ve kullanması çok kolaydır .

Devamını Oku »

Yüzme Nasıl Öğrenilir?

Bazı yetişkinler için yüzmeyi öğrenmek korkutucu ve hatta utanç verici olabilmektedir. Arkadaşlarınız serin sularda oynarken deniz kenarında güneşlenmekten yorulduysanız, gururunuzu bir kenara bırakıp korkularınızı fethederek yüzme öğrenmenin zamanı gelmiş demektir.

Devamını Oku »

Nasıl Daha İyi Yüzülür?

Birçok spor türü gibi yüzme de hobi ya da profesyonel olarak yapılabilir. Fakat en rahat yüzücü bile zamanla daha iyi yüzmeyi umar. Düzenli egzersiz daha iyi yüzmenizi sağlar; ancak her havuza girdiğinizde yaptığınız aynı hatalar daha iyi yüzmenizi engeller. En iyi şekilde yüzmek için belirli teknikleri uygulamanız gerekir.

Devamını Oku »

Yarış Kızağı Nasıl Kullanılır ?

Yarış kızağı pistte kaymaya devam ettiği sürece frenle uğraşan bir frenci ve sürüşle uğraşan bir sürücünün aynı anda çalışmasına ihtiyaç duyar. İşlevsel olarak, 1890’da İngiliz tatilcilerinin bu sporu ilk buluşundan beri pek bir şey değişmedi. Fakat kızak yarışçıları şuanda sadece kadın ve erkek takımlarda iki ve dört kişi olarak yarışıyorlar. Yarış kızağı fiberglas bir gövde altına demir bir şasi inşa edilerek yapılmış, önüne oynar türde bir parça, arkasına ise sabit bir parça eklenmiştir. Yarış kızakları 150 km/s hıza kadar ulaşabilmektedir.

Devamını Oku »

Sırtüstü Nasıl Yüzülür?

İnsanların nasıl sırtüstü yüzdüğünü merak ettiniz mi? Sırtüstü suda durup, ayaklarınızı yukarı ve aşağı çırpıp ve kulaç atarak yüzmek. Sırtınızı kullanarak A noktasından B noktasına gitmeyi öğrenmek için aşağıdaki adımları takip ediniz.

Devamını Oku »

Serbest Stil Nasıl Öğrenilir?

Yüzme yarışmalarında en uzun yarışlar genel olarak serbest stil yüzme organizasyonlarıdır. Bağımsız serbest stil yarışlarda istediğiniz şekilde yüzebilirsiniz  ancak kulaç yöntemi en çok kullanılan serbest stil yüzme yöntemidir. Çok çabuk yorulmamak için serbest stil tekniğinizi triathlon ve diğer uzun mesafeli yüzme yarışmaları için adapte etmelisiniz.

Devamını Oku »