Ana Sayfa / Etiket Arşivi: Malzemeler

Etiket Arşivi: Malzemeler

Boksta İyi Ritim Nasıl Yakalanır?

Bu sporu ciddiye alan her boksör için ritmin önemini anlamak kritik öneme sahiptir. Rakibinize atak yaptığınızda akıcılığı sağlamak için kendi ritminizi oluşturmalısınız. Ayrıca rakibinizin ritmini bozmanın, rakibinizin stratejilerini nasıl alt üst ettiğini de anlamanız önemlidir. Ritmin bu sporda ne kadar önemli olduğunu anlamak ve geliştirmek için çalışmak sizin daha iyi bir dövüşçü olmanıza yardımcı olacaktır.

Devamını Oku »

Tenis Kortu Nasıl Temizlenir?

Beton tenis kortlarının bir avantajı da neredeyse bakım istememeleridir. Fakat arada bir de olsa tenis kortunuzun bakıma ihtiyacı vardır. Zemindeki toz ve kirin temizlenmesi kortun ömrünü ziyadesiyle uzatacak, oyuncular için daha güvenli hale gelecek ve görünüşünü güzelleştirecektir. Kort temizliği için profesyonel olmaya gerek yok. Birkaç basit malzeme ile tenis kortunuzu yeniymiş gibi gösterebilirsiniz.

Devamını Oku »

Serbest Stil Kayak Nasıl Yapılır?

Serbest kayak öğrenmek istiyorsanız tecrübeli bir kayakçı ya da kar kayakçısı olmalısınız. Serbest kayak sanatı çoğunlukla kayak hakkında ortalama üstü veya üst düzey bilgiye sahip kayakçılar tarafından yapılan hareketler ve atlayışlardan oluşur. Jimnastik ya da kaykay gibi bir sporda gelişmiş olmak da bu atlayışların mantığını anlayabilmeye katkı sağlar.

Devamını Oku »

Burun Tıkacı Nasıl Kullanılır?

Burun tıkaçları burunu sıkıştırıp içeriye suyun girmesini engellemek için kullanılır. İnsanlar bunu genel olarak yüzme ve kano yaparken kullanırlar. Burna giren su acıya ve rahatsızlığa yol açabilir, özellikle de suda klor gibi kimyasallar var ise. Başlangıç yüzme kursu hocaları, öğrencilerine burun tıkacı kullanmalarını önerirler, böylece nefes alıp vermeye değil tekniğe odaklanabilirler. Burun tıkaçları taşımak için çok ufaktır ve kullanması çok kolaydır .

Devamını Oku »

Nasıl Daha İyi Yüzülür?

Birçok spor türü gibi yüzme de hobi ya da profesyonel olarak yapılabilir. Fakat en rahat yüzücü bile zamanla daha iyi yüzmeyi umar. Düzenli egzersiz daha iyi yüzmenizi sağlar; ancak her havuza girdiğinizde yaptığınız aynı hatalar daha iyi yüzmenizi engeller. En iyi şekilde yüzmek için belirli teknikleri uygulamanız gerekir.

Devamını Oku »

Sörf Tahtası Nasıl Temizlenir?

Cila sörf tahtasında ayakta durabilmek için ihtiyacınız olan tutuşu sağlayarak, dergilerde gördüğümüz o muhteşem manevraları yapmanıza yardımcı olur. Ne yazık ki, eski cila sörf tahtanızda hoş olmayan bir görüntü bırakır. Zaman ve sürekli kullanımla cila, muhtemelen sörf tahtanızı almanıza neden olan şekil ve resimleri kapatmaya başlar. Yapışkan yapısı sebebiyle cila aynı zamanda kir ve kum da çeker ve sonunda sörf tahtanız sanat eserinden çok bir kapı paspasına benzer. Sörf tahtanızı düzenli olarak temizlemek, tahtanın görüntüsünü yeniler ve orijinal parlaklığını yeniden kazandırır.

Devamını Oku »

Yarış Kızağı Nasıl Kullanılır ?

Yarış kızağı pistte kaymaya devam ettiği sürece frenle uğraşan bir frenci ve sürüşle uğraşan bir sürücünün aynı anda çalışmasına ihtiyaç duyar. İşlevsel olarak, 1890’da İngiliz tatilcilerinin bu sporu ilk buluşundan beri pek bir şey değişmedi. Fakat kızak yarışçıları şuanda sadece kadın ve erkek takımlarda iki ve dört kişi olarak yarışıyorlar. Yarış kızağı fiberglas bir gövde altına demir bir şasi inşa edilerek yapılmış, önüne oynar türde bir parça, arkasına ise sabit bir parça eklenmiştir. Yarış kızakları 150 km/s hıza kadar ulaşabilmektedir.

Devamını Oku »

Sırtüstü Nasıl Yüzülür?

İnsanların nasıl sırtüstü yüzdüğünü merak ettiniz mi? Sırtüstü suda durup, ayaklarınızı yukarı ve aşağı çırpıp ve kulaç atarak yüzmek. Sırtınızı kullanarak A noktasından B noktasına gitmeyi öğrenmek için aşağıdaki adımları takip ediniz.

Devamını Oku »