Ana Sayfa / Etiket Arşivi: album

Etiket Arşivi: album

Lana Del Rey Honeymoon’la karşınızda

“Born To Die” ve “Ultraviolance” isimli albümleriyle tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de büyük başarı yakalayan Amerikalı şarkıcı ve söz yazarı yeni albümünden daha önce yayınladığı ‘High By The Beach’, ’Terrence Love You’, ‘Honeymoon’ ve ‘Music To Watch Boys To’ single’larıyla müzikseverlerin heyecanını doruk noktasına taşımıştı.

Devamını Oku »

Efsane gitaristin albümü plak formatında

Türkiye’de yetişmiş en yetenekli gitaristlerden biri olarak kabul edilen ve 2001’de genç yaşta trajik şekilde hayata veda eden Yavuz Çetin’in ‘İlk’ albümü 18 yıl sonra Rainbow45 Records etiketiyle ilk kez plak formatında müzikseverlerle buluşuyor.

Devamını Oku »

Doublemoon’dan 10 kült albüm

1998 yılında Pozitif tarafından kurulan ve müzik dünyasına yön veren projelere imza atan Doublemoon, daha önce yayınladığı kült 10 albümü yeniden müzikseverlerle buluşturuyor. Yakın müzik tarihinin mihenk taşı olan kataloğundan derlediği koleksiyonluk seçkide Mercan Dede, Taksim Trio, Burhan Öçal, Orient Expressions, Brooklyn Funk Essentials ve Hüsnü Şenlendirici’nin uzunçalarlarının yanı sıra çeşitli sanatçıların yer aldığı iki karma albüm de bulunuyor.

Devamını Oku »

karanlığa karşın ümit etmeyi telkin eder bizlere

Mithat Fabian SÖZMEN Ahmet Kaya, 17 yıl ilkin bugün yalnızca 43 yaşlarındayken aramızdan ayrıldı. Paris’teki sürgün yaşamı esnasında hayata gözlerini yuman Ahmet Kaya, ardında büyük bir boşluk ve önemli bir miras bıraktı. Bu miras, Türk şiirinin unutulmaz eserlerini de içeriyor. 1985’te ilk albümü ‘Ağlama Bebeğim’le adını duyuran Ahmet Kaya’nın yükselişi, …

Devamını Oku »

AHMET KAYA ALBÜMLERİ YENİDEN YENİLENİYOR!

Tekrardan/Yenilenen Ahmet Kaya! Ahmet Kaya müziğinin 1985 yılına ilişik ilk iki albümü olan “Ağlama Bebeğim ve “Acılara Tutunmak” ilk kez plak formatında yayımlandı. Yayımlandığı yıllardan günümüze on milyonlarca stüdyo kaydı kopya satan, günümüzde bu sayıları da aşan dijital satış başarılarına ulaşmış sanatçının albümleri GAM (GültenAhmetMelis) etiketiyle yayımlanmaya devam ediyor. Sanatçının 2000 senesinde Paris’te yaşamını …

Devamını Oku »