Ana Sayfa / Konser / Enka Tiyatro Buluşmaları 3 Performans

Enka Tiyatro Buluşmaları 3 Performans

 

ENKA 30. YIL TİYATRO BULUŞMALARI ÜÇ ÖZEL PERFORMANSLA BAŞLIYOR
30. Yıl ENKA Kültür Sanat Tiyatro Buluşmaları, 30 Ocak Salı akşamı Pürtelaş Tiyatro’nun “Martı” oyunu ile seyirciyi selamlayacak. Tilbe Saran, Fırat Tanış, Gonca Vuslateri, Ecem Uzun’un da aralarında olduğu geniş bir kadroyla sahneye taşınacak oyunu; 31 Ocak’ta Zuhal Olcay ve Burak Sergen’i aynı sahnede buluşturan “Aşk Halleri” ve 2 Şubat’ta Studio Oyuncuları’nın Godot’yu Beklerken performansları takip edecek.

Kültür sanatın sürekli destekçisi ENKA Kültür Sanat, 30. Yıl Tiyatro Buluşmaları’na 30 Ocak Salı akşamı sezonun büyük beğeni toplayan oyunu Martı ile merhaba diyecek. Anton Çehov’un oyun yazarlığında bir dönüm noktası olarak vasıflandırılan ve tiyatro sanatının kilometre taşlarından biri olarak kabul edilen eseri, Pürtelaş Tiyatro’nun çağıl yorumuyla seyirciyle buluşacak. Hayata, aşka, sanata ve kendine dair bir arayışın içinde sürüklenen günümüz insanının içinde bulunmuş olduğu ataleti yansıtan oyun; Tilbe Saran, Fırat Tanış, Gonca Vuslateri, Boran Kuzum, Kayhan Açıkgöz, Şerif Erol, Serdar Orçin, Sevil Akı, Yasin Bardakçı, Cem Cücenoğlu ve Ecem Uzun’dan oluşan geniş bir kadro ile ENKA sahnesine konuk olacak.

Hasret, Vazgeçiş ve Geri Dönüşün “Aşk Halleri”
Programın ikinci konuğu 31 Ocak’ta sahnelenecek “Aşk Halleri” olacak. 8 yıl aradan sonrasında tekrardan tiyatro sahnesine dönen Zuhal Olcay ile Burak Sergen’i aynı sahnede buluşturan ve Işıl Kasapoğlu’nun rejisiyle ilk kez Türkçe olarak sahnelenecek “Aşk Halleri”; seneler ilkin konservatuvarda beraber tiyatro okuyan iki sevgili Liz ve Richard’ın, 30 yıl ilkin oynadıkları mezuniyet oyunlarını yine sahneye koymak için uzun süre sonrasında bir araya gelişlerinin duygusal öyküsünü aktaracak.

Sonu Gelmeyen Bekleyiş: Godot’yu Beklerken
30. Yıl ENKA Kültür Sanat Tiyatro Buluşmaları’nın ilk haftasının son konuğu ise, kurumlarının 30. yıl dönümünü kutlayan, dinamik ve genç Studio Oyuncuları olacak. Samuel Beckett’in büyük eseri Godot’yu Beklerken, Türk tiyatrosunun öncü isimlerinden Şahika Tekand’ın yönetmenliği ve Onur Berk Arslanoğlu, Cem Bender, Sedat Kalkavan, Nazlı Deniz Korkmaz, Nilgün Kurtar, Mehmet Okuroğlu ve Yiğit Özşener’in başarı göstermiş oyunculuklarıyla,  2 Şubat Cuma akşamı ENKA sahnesinde olacak.

Buluşmalar kapsamında düzenlenecek tüm etkinlikler, ENKA İbrahim Betil Oditoryumu’nda saat 20.30’da gerçekleştirilecek.

İlk hafta performansları Tam: 60 TL ve Talebe: 30 TL olarak fiyatlandırılan 30. Yıl ENKA Kültür Sanat Tiyatro Buluşmaları’nın etkinlik biletlerine; Biletix.com, Biletix satış gişeleri, Davet Merkezi ve ENKA Kültür Sanat Gişesi’nden ulaşabilirsiniz.

Etkinlik programı için feysbuk.com/enkakultur, instagram.com/enkakultur ve twitter.com/enkakultur adreslerini takip edebilirsiniz.

OKUDUYSANIZ yada IZLEDIYSENIZ PAYLAŞIN LÜTFEN HERKEZ OKUSUN HERKEZ IZLESIN. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir