Ana Sayfa / Video / Elijah Wood’un Rol Aldığı 5 Video Klip

Elijah Wood’un Rol Aldığı 5 Video Klip

Elijah Wood, daha hemen hemen çocukken beyaz perde sektörüne adımını atmış bir isim. Kamera karşısındaki ilk deneyimini Paula Abdul’un Forever Your Girl şarkısına çekmiş olduğu klip ile yaşayan Wood, sonraki yıllarda pek oldukca filmimizde rol aldı. 90’ların başlangıcında aralarında Mel Gibson, Tom Hanks şeklinde meşhur aktörlerin bulunmuş olduğu isimlerle çalışan meşhur oyuncu, daha bir çocukken gösterdiği performanslarla eleştirmenlerden tam not aldı.

Oynadığı filmlerle adını yavaş yavaş duyurmaya süregelen Wood, kim bilir kariyerinin en mühim adımını The Lord of the Rings üçlemesiyle attı. J.R. Tolkien’ın kitaplarından uyarlanan fantastik edebiyat türünün en mühim temsilcilerinden sayılan bu üçlemede Wood, Frodo karakterini canlandırdı. Wood’un canlandırdığı Frodo karakteri, serinin en mühim karakterlerinden biriydi ve oyuncunun performansı da aynı derecede ehemmiyet arz etti. Frodo rolüyle geniş bir fanatik kitlesine haiz olan Wood, sonrasında ise daha alçakgönüllü filmlerde yer almayı seçti. Wood; Sin City, Eternal Sunshine of the Spotless Mind, Green Street Hooligans ve Everything is Illuminated şeklinde filmlerin yanı sıra Happy Feet, 9 şeklinde animasyonlarda da yer aldı.

Oyunculuk mevzusunda kabiliyetlerini daha çocuk yaşta gösteren Wood’un becerileri yalnız oyunculukla da sınırı olan değil. Oyunculukla olmasıyla birlikte müzikle de iç içe olan Wood, bununla beraber bir DJ. Oldukça geniş bir müzik kitaplığı bulunan meşhur oyuncu, pek oldukca değişik ülkenin sanatçılarının da sıkı takip edeni. Buna Türkiye’de dahil. İlk dinlediğinde saykodelik Türk müziğine fanatik kaldığını ifade eden Wood, Sulh Manço, Selda Bağcan, Erkin Koray ve Moğollar’ın en büyük fanatiklerinden. Öyleki ki büyük hayranı olduğu Selda Bağcan ile de tanışan Wood, Bağcan’dan imza bile almayı başardı.

The Lord of the Rings çekimleri esnasında ilk DJ’lik deneyimini yaşayan Wood, bu zamana kadar pek oldukca video klipte rol aldı. Oyunculuk kariyerine bir video klip ile adım atan Amerikalı aktörün yer almış olduğu 5 video klibi sizler için derledik.

The Cranberries – Ridiculous Thoughts

Zombie şarkısıyla uzun süreler adından söz ettiren The Cranberries, kurulduğu 1989 yılından beri alternatif rock türünde parçalara imza atmakta. 1995 yılına gelindiğinde ise grup, Ridiculous Thought adlı şarkısına klip çekti. Grubun en meşhur şarkısı Zombie’nin de bulunmuş olduğu ikinci stüdyo albümü No Need to Argue kapsamında yer edinen şarkının klibini Samuel Bayer yönetti. Klipte ise hemen hemen 14 yaşındaki genç Elijah Wood yer aldı. Yıkık dökük binalar içinde bir radyo sinyaline ulaşmaya çalışan bir genci canlandıran Wood, hemen hemen 14 yaşlarında olmasına karşın kameralara ne kadar alışkın bulunduğunu gösterdi.

The Apples in Stereo – Dance Floor

Amerikalı bir indie pop-rock grubu olan The Apples in Stereo, Elijah Wood ile oldukça yakın ilişkide olan bir grup. Grubun  2007 senesinde çıkardığı 6. stüdyo albümü New Magnetic Wonder dahilinde bulunan Energy şarkısının klibi Elijah Wood’un yönetmenliğinde çekildi. Gene aynı yıl grup, Elijah Wood’un kurucusu olduğu Simian Records ile anlaştı. 2010 yılına gelindiğinde ise Wood, grubun 7. stüdyo albümü Travellers in Space and Time’da yer edinen Dance Floor şarkısının klibinde yer aldı.

Danko Jones – I Think Bad Thoughts

Wood’un rol almış olduğu bir başka klip, Kanadalı rock üçlüsü Danko Jones’un I Think Bad Thoughts şarkısına ilişkin. Danko Jones, John Calabrese ve Rich Knox tarafınca 1996 senesinde kurulan grubun 5. stüdyo albümü Below the Belt dahilinde bulunan şarkıya çekilen klipte Wood’un yanı sıra The Stooges grubunun bir dönem başçısı Mike Watt ve oyuncu Jena Malone da yer aldı. Grubun Below the Belt albümü genel itibariyle Tarantino-vari bir tema içerisindeydi. Aksiyon film parodisi tadındaki klipte Wood, tekinsiz bir adamı canlandırdı.

Beastie Boys – Make Some Noise

Kimi vakit indie rock, kimi vakit da daha hard rock klibinde yer edinen Wood, bir hip hop klibinde de yer aldı. 1981 senesinde kurulan ve kurulduğu dönem itibariyle oldukça popüler olan Beastie Boys, Elijah Wood’a Make Some Noise adlı şarkılarında yer verdi. Grubun 8. stüdyo albümleri Hot Sauce Committee Part Two dahilinde çıkardıkları şarkının klibinde Wood, grup üyelerinden Mike D’yi canlandırdı. Hem de grubun son albümüyle birlikte gösterilen Fight For Your Right Visited adlı kısa filmimizde de Wood, Mike D olarak ekranlara geldi. Klipte Wood haricinde Seth Rogen, Steve Buscemi, Rainn Wilson ve Orlando Bloom şeklinde meşhur adlar yer aldı.

Flying Lotus – Tiny Tortures

Amerikalı rap sanatçıcı ve prodüktör Flying Lotus’un Tiny Tortures adlı şarkısının klibinde de Elijah Wood yer aldı. Sanatçının 4. stüdyo albümü Until the Quiet Comes dahilinde yer edinen şarkının klibini David Lewandowski yönetti. Klipte Wood, sağ kolu olmayan bir adamı canlandırdı. Aldığı bir tür halüsinasyon ilaçları sebebiyle etrafındaki cansız nesnelerin olmayan kolunu oluşturduğuna şahit olan Wood, kendisini renkli bir rüyada buluyor. Burada yine olmayan kolunu kullanabilen Wood, gerçeküstü bir mutluluğa erişiyor. Sadece gerçekliğe geçmiş olduğu esnada Wood, almış olduğu ilaçların etkisiyle kolunu daha da beter hale sokuyor. Elijah Wood ile birlikte bir projede çalışmak istediğini ve bu klip ile bunu başardığını söyleyen yönetmen Lewandowski, bu klibi çekerken meşhur animasyon Akira’dan esinlendiğini de belirtiyor.

OKUDUYSANIZ yada IZLEDIYSENIZ PAYLAŞIN LÜTFEN HERKES OKUSUN ve IZLESIN.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir