Ana Sayfa / Kitaplar / ELİF ŞAFAK HAVVA’NIN ÜÇ KIZI ÖZETİ

ELİF ŞAFAK HAVVA’NIN ÜÇ KIZI ÖZETİ

Elif Şafak’ın yeni romanı Havva’nın Üç Kızı’nı Doğan Kitap’tan çıktı. Kitabın tanıtımında roman dair verilen özet bilgide şöyleki deniliyor:

İnanca, inançsızlığa, arayışa, değişik bayanlara ve aşka dair baş döndürücü bir seyahat…

Ben ne annem şeklinde dindarım, ne babam şeklinde kâinatın, beş duyumla kavradığım şeylerden ibaret olduğuna kaniyim. Öyleyse ben neredeyim? Ne mutlak dindarlığa, ne de mutlak akılcılığa dahil olmak isteyenler için bir başka yaklaşım, yeni bir varoluş şekli yok mu acaba? Bir üçüncü yol örneğin? Kim bilir?

Şirin, Mona ve Peri… Günahkâr, İnanan ve Şaşkın. Münkir, Mümin ve Mütereddit… Böylesine değişik üç genç hanım iyi mi bir araya gelebilir? Dost olabilirler mi sahi? Hatta kız kardeş?

Tanrı, bilim, kimlik, ilinti, Doğu-Batı tartışmalarının tam ortasında asla kimselere benzemeyen, karizmatik bir adam, sarsıcı bir skandal ve sıradışı bir aşk… yarım kalan… seneler sonrasında tekrardan canlanan…

Elif Şafak büyüleyici dili ve sağlam vaka örgüsüyle inanca, inançsızlığa, arayışa, değişik bayanlara ve aşka dair baş döndürücü bir yolculuğa çıkarıyor bizleri.

Havva’nın Üç Kızı Türkiye ile Avrupa, dün ve bugün içinde gidip gelen güncel bir hikâye konu alıyor.

Yüzyılımızın en fazlaca tartışılacak mevzularından birini kışkırtıcı kahramanlar vesilesiyle ele alan, temposu asla düşmeyen, kolay kolay unutamayacağınız bir roman.havva

ELİF ŞAFAK KİMDİR?

Strasbourg doğumlu Elif Şafak, çocukluğunu ve gençliğini Ankara, Madrid, Amman, Köln, İstanbul, Boston, Michigan ve Arizona’da geçirdi. ODTÜ Internasyonal İlişkiler Kısmı’nü tamamladı, yüksek lisansını aynı üniversitede Hanım Emekleri Kısmı’nde, doktorasını ise siyasetbilimi alanında tamamladı. İlk romanı Pinhan’la 1998 Mevlâna Büyük Ödülü’nü aldı. Bunu, Şehrin Aynaları (1999) ve Türkiye Yazarlar Birliği Ödülü’nü kazanılmış olduğu Mahrem izledi (2000). Peşinden her ikisi de fazlaca satan ve geniş bir okur kitlesine ulaşan Bit Palas (2002) ve İngilizce yazıya döktüğü Araf (2004) yayımlandı. Med-Cezir’de (2005) kadınlık, kimlik, kültürel bölünme, dil ve edebiyat temalı yazılarını topladı. 2006’da senenin en fazlaca okunan kitabı olan Baba ve Piç yayımlandı. Peşinden aylarca satış listelerinden inmeyen ilk otobiyografik kitabı Siyah Süt’ü yazdı. Doğan Kitap tarafınca 2009 Martı’nda piyasaya çıkan Aşk, Türk yayıncılık dünyasında mühim bir rekora imza atarak, en kısa sürede en fazlaca satan roman oldu.

Tüm eserlerinden seçkiler durumunda olan Kâğıt Helva (2009), gazete yazılarından derlediği Firarperest (2010), İngiltere’ye göç etmiş Türkiyeli bir ailenin dramını anlattığı İskender (2011), gene gazete yazılarından derlediği Şemspare (2012) ve 16. yüzyıl İstanbulu’nu yazıya döktüğü romanı Ustam ve Ben (2013) Doğan Kitap tarafınca yayımlandı.

2010 senesinde Fransa’nın Sanat ve Edebiyat Şövalyesi nişanına layık görülen, eserleri kırkın üstünde dile çevrilen ve The New York Times, The Financial Times, The Guardian, La Repubblica şeklinde önde gelen gösterim organlarına makaleler yazan Elif Şafak’ın romanları, Penguin, Random House, Rizzoli, Flammarion, Kein&Aber şeklinde dünyanın en mühim yayınevleri tarafınca yayımlanmaktadır.

1,5 MİLYON KİŞİ DİNLEDİ

1997’den beri dokuzu roman olmak suretiyle 14 yapıt veren Elif Şafak’ın, 2009 senesinde piyasaya çıkan Aşk adlı romanı Türk edebiyat tarihinin en kısa sürede en fazlaca satan yazınsal eseri olmuştur. 2010 senesinde TED Global’deki hitabı web üstünden ortalama 1,5 milyon şahıs tarafınca dinlenmiştir. Twitter’da bir milyona yakın takip edeni vardır.

Eserleri kırk dile çevrilen Elif Şafak’ın romanları, Viking, Penguin Random House, Rizzoli ve Phebus şeklinde dünyanın en mühim yayınevleri tarafınca yayımlanmaktadır. 2010 senesinde Fransa’nın en prestijli ödüllerinden Sanat ve Edebiyat Şövalyesi nişanına layık görülmüştür.

OKUDUYSANIZ PAYLAŞIN LÜTFEN HERKES OKUSUN

Uyarı: Sitemizde yer edinen ve alacak yazı, haber, yazı, video, yorum ve tüm mevzular kategoriler tıbbi bilgiler bir tek genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler süre içinde geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer edinen bu bilgiler hiçbir süre doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan meydana getirilen herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan görevli tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum icra eden kişiler, bu ikazları kabul etmiş sayılacaktır. Renkfm isminde herhangi bir bireysel yada kurumsal şirket , siteler ve kişiler ile ilgili en küçük bir bağlantısı , ortaklığı ve benzeri ilişkileri yoktur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir