Ana Sayfa / Akustik / Elektronik Müzik Sevenler İçin 5 Youtube Kanalı

Elektronik Müzik Sevenler İçin 5 Youtube Kanalı

İnternet ile beraber kültür-sanat faaliyetlerinin yayılması baş döndürücü bir halde hızlandı. Günümüzde web ortamında bir eserin yayılması eşi görülmemiş bir hızla yayılabiliyor ve kitleleri etkiliyor. Bu yayılım süreci bilhassa müzik alanında da tesiri fazlaca kuvvetli bir halde hissettiriyor. Bu etkinin başlıca kaynaklarını ise; müzik uygulamaları, toplumsal medya, aracı şirketlerin yada yapımcıların kendi siteleri oluşturuyor. Bu yazımızda sizler için, bu yayılım sürecine katkıda bulunan 5 Youtube kanalını listeleyeceğiz.

1) JFK Shot To Death

Ankara merkezli bu oluşum kendisini yalnızca elektronik müzik platformu olarak vasıflandırıyor. Geniş bir yelpazede kendi yaptıkları setleri paylaşan bu oluşum, underground seslerin duyulmasında iyi bir kaynak olabilir sadece hemen hemen yeteri kadar ilgi toplamış olduğu söylenemez.

Kanala ulaşmak için!

Ankara merkezli oluşumun başarıya ulaşmış çalışmasını Zhu, Le Flex, Monality şeklinde adları içeriyor.

2) Pulse

Almanya merkezli oluşum Pulse, Minimal/Deep Tech, Techno, Tech House, Deep House, Experimental music, Dance/electronic türlerinde yapmış olduğu başarıya ulaşmış setlerle adından söz ettiriyor. Ek olarak kanal, yayınladığı orijinal mikslerle de elektronik müziğe ulaşmak ve yeni keşifler yapabilmek için Youtube’da akla gelen ilk alternatiflerden biri.

Kanala ulaşmak için!

Underground müziğin usta isimlerinden oluşan bir emek harcama bilhassa şarkı geçişlerindeki başarısıyla ön plana çıkıyor. 

3) Young Turks

İsminden dolayı Türkiye’yle özdeşleştirilebilecek bu oluşum aslına bakarsak Londra merkezli bir plak şirketi. Organik olarak şirketinden çıkan işleri paylaşan bu kanal elektronik müziğin başarıya ulaşmış örneklerinin sergilendiği bir alan. FKA Twigs, Jamie XX, The XX, Amnesia Scanner şeklinde isimlerle çalışan bu başarıya ulaşmış firmanın paylaşmış olduğu videolar, yeni şarkılar keşfetmek istediğinizde güzel bir başlangıç noktası olabilir. Young Turks hakkında detaylı informasyon edinmek için kendi sitelerini buradan ziyaret edebilirsiniz.

Jamie XX’in Young Turks’ten çıkan çalışmalarını bu kanalda bulabilirsiniz.

4) Coccolino Deep

Müessese amaçlarını “elektronik müziğin melankolik tonlarını yakalamak” olarak belirten İtalya merkezli Coccolino Deep, deep tonlar ve sonsuzluk hissi uyandıran rahatlatıcı sesler yardımıyla meditatif müzik severleri kendisine çekmek istiyor. Bu sebeple kanalda çoğunlukla ambient, chillwave şeklinde tonların kullanıldığını görebilirsiniz. Ek olarak Coccolino Deep’in kendi sanatla alakalı yorumlarının da paylaştıkları mikslere işlemesi kanalın ön plana çıkan özelliklerinden biri. Ek olarak bu oluşuma Frisky Radio üstünden de ulaşabilirsiniz.

1984 yapımı Blade Runner’ın final sahnesindeki “All those moments will be lost in time, like tears in rain.” repliğinde ilhamla hazırlanan oldukça başarıya ulaşmış bir set.

5) Inspot Music

Her şey tek noktada sloganıyla harekete geçen Inspot Music, bu doğrultuda fazlaca geniş bir yelpazede paylaşımlarda bulunuyor. Hollanda çıkışlı bu oluşum, kimi vakit kendi mikslerini paylaşırken kimi vakit bir deep house şarkısı paylaşabiliyor. Bu anlamda müzik keşfetmek için epey geniş imkanlar sunan bu kanalda yalnız yelpazenin genişliği kimi vakit bunaltıcı sonuçlara yol açabiliyor sadece gene de elektronik müziğe ulaşmak için seçebileceğiniz alternatiflerden birisi. Ek olarak Soundcloud ve Spotify üstünden de ulaşmanız mümkün.

Inspot’un 2000 aboneye erişmesi şerefine hazırlanmış bir emek harcama.

OKUDUYSANIZ yada IZLEDIYSENIZ PAYLAŞIN LÜTFEN HERKES OKUSUN ve IZLESIN.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir