Ana Sayfa / Konser / Elektronik Müzik: Boiler Room Hareketi

Elektronik Müzik: Boiler Room Hareketi

Boiler Room, elektronik ağırlıklı müzik oturumlarına ev sahipliği icra eden ve bununla beraber da bu oturumları meydana getirilen canlı yayınlar ile tüm dinleyicilerine ulaştırmayı hedefleyen bir müzik platformudur.

2010 senesinde Blaise Bellville tarafınca Londra’da kurulan Boiler Room ilk kaydını oluşturmak amacıyla Mart ayında Thris Tian ve NTS Radyo’nun kurusucu Femi Adeyemi‘yi bir ‘mixtape‘ kaydetmesi için çağrı etmiştir. Boiler Room’un ilk kaydı olan bu mixtape, kullanılmayan bir kazan dairesinde gerçekleşmiştir ve duvarlarına webcam sabitlendirilip ‘Ustream‘ üstünden canlı gösterim yapılmıştır.

Başlangıçta House, Techno ve Dub benzer biçimde türlere ağırlık veren Boiler Room, mevcud kitlesini arttırmak ve standardını daha üst seviyelere çıkartmayı hedefleyerek, içerik ağırlığını elektronik müziğin başlıca türlerine ve alt türlerine verse de Hip hop ve Caz benzer biçimde türleri de bünyesine katmıştır. Maceo Plex, Solomun, HVOB, Nicolas Jaar, Nina Kraviz, David August, Disclosure, GusGus ve Carl Cox, dünyanın çeşitli yerlerinde meydana gelen Boiler Room sahnelerinde kendilerine yer bulmuştur.

Kuruluşunun üstünden ortalama olarak 8 yıl geçtikten sonrasında, Boiler Room dünya genelinde 100’e yakın ülke ve şehirde düzenlenmektedir. Berlin, New York, Tokyo, Londra ve Mexico City benzer biçimde şehirler ise listenin en üst esnasında. Boiler Room her ay 30’a yakın ‘live set’ üretmektedir ve bu live set’ler boilerroom.tv ve youtube üstünden de brtvofficial kanalından yayınlanmaktadır.

OKUDUYSANIZ yada IZLEDIYSENIZ PAYLAŞIN LÜTFEN HERKES OKUSUN ve IZLESIN.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir