Ana Sayfa / Mobil / Dünyanın en hızlı şarj aleti/cihazı 2014

Dünyanın en hızlı şarj aleti/cihazı 2014

Akıllı telefonlar 1 dakikadan az sürede %100 şarj olacak

Akıllı cihazların pek de akıllı olmayan tek yönü şarj etme yöntemi olsa gerek. Bunu söylememin sebebi böylesine hızlı ve mühim teknolojik gelişmelerin yaşandığı bir dönemde hala saatlerce bir telefonu şarja takmak ve full dolan bir şarjın 1 günde bitebilmesi hakikaten akıl alır benzer biçimde değil.

Fakat bazı teknoloji firmaları bu soruna kökten ve kalıcı bir çözüm bulmak için girişimlerine başladı ve bir tanesi bu mevzuda fazlaca mühim bir adım attı. Tüketicilerin canını sıkan bu problem yakında nanoteknoloji yardımıyla çözülebilecek.

1396905731_img20140407231937.jpg

Bu mevzuyla ilgili uzun bir süredir emek harcama icra eden İsrailli şirket StoreDot bugün yeni batarya şarj cihazını tanıttı. Bu aygıt nanoteknoloji yardımıyla fazlaca kısa bir sürede akıllı telefonları tam şarj etmeyi hedefliyor. Bu mevzuda bir kontrol videosu gösteren şirket, şarjı %27 olan Galaxy S3 model akıllı telefonu bir tek 29 saniye içinde %100 şarj etmeyi başardı.

Nanodots adlı cihazın ileride dizüstü bilgisayarlar için olanı da üretileceği belirtilirken cihazın seri üretiminin ise 2016 senesinde başlamış olacağı belirtiliyor.

Bilhassa Galaxy S3 kullanıcılarının bu en hızlı şarj eden aleti dört gözle beklediklerine inanırım. Bu sebeple şarj sıkıntısı yaşayan kullanıcılar içinde en fazlaca S3 sahiplerinin sesi çıkıyor. Kısaca bu mevzuda epey dertliler…

OKUDUYSANIZ yada IZLEDIYSENIZ PAYLAŞIN LÜTFEN HERKES OKUSUN ve IZLESIN.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir