Ana Sayfa / Konser / Doğa İçin 40 Kurum Kadıköyde Buluşuyor !

Doğa İçin 40 Kurum Kadıköyde Buluşuyor !

26 Mayıs’da Kadıköy Özgürlük Parkı’nda başlamış olacak ve üç gün sürecek Kadıköy Çevre Festivali’ne plastik ürünler hariç, doğaya dair sözü, kaygısı ve emeği olan hepimiz davetli. Kadıköy Çevre Festivali’ne katılan kurumlar bir video ile festivale katılım çağrısı yapmış oldu.

Kadıköy Belediyesi, Çevre Haftası etkinlikleri kapsamında doğayı odağına alan tüm bileşenleri Kadıköy Çevre Festivali’nde bir araya getiriyor.

26 – 28 Mayıs 2017 tarihleri içinde Selamiçeşme Özgürlük Parkı’nda gerçekleşecek olan festivalin teması “Kentte Ekolojik Yaşam”  Doğadan, çevreden yana olan 40’ın üstünde demokratik kitle örgütü, sivil cemiyet kuruluşu, platform ve inisiyatifin yer almış olduğu festival programı katılımcılarla beraber oluşturuldu.

PLASTİK ŞİŞE’YE GİRİŞ YASAĞI

Her yaştan İstanbullunun ekolojik yaşama dair deneyimlerini geliştirecek bir programın hazırlandığı festival plastik ürünlere kapalı, her yaştan ziyaretçiye açık. Söyleşi, yeşil etkinlik alanı, stant, imalathane, sergi, tiyatro ve konser alanlarının yer alacağı festivale plastik şişe vb. ürünlerin girişi yasak!

Plastik ve fosil yakıt kaynaklı ürünlerin kullanımının azaltımına yönelik mesajların verileceği festivalde sıhhatli malzemelerin kullanımına dikkat çekilecek ve bu adımdan yola çıkarak ziyaretçilere sürpriz hediyeler verilecek.

ŞARKILI, TÜRKÜLÜ, SÖYLEŞİLİ PROGRAM

Stantlarında tabiat duyarlılığını öne çıkartan çalışmaların sergileneceği festivalde,  aralarında Prof. Dr. E. Beyza Üstün, Prof. Dr. Mikdat Kadioğlu, Ediz Hun, Mine Gökçe Kırıkkanat şeklinde fazlaca sayıda ismin yer almış olduğu söyleşiler dinleyiciyle buluşacak.

Açık Radyo programcılarının, “ekoloji odaklı radyoculuk”, Karadeniz İsyandadır inisiyatifinin “Karadeniz Ekoloji Mücadelesini Var Eden Hanımefendiler” buluşmaları da dikkat çekici etkinlikler içinde.

“Doğaya Emek Ver” sloganıyla bir araya gelen kurumların ekolojik yaşama dair düşünce ve deneyimlerini paylaşacağı festivalde Yeni Türkü müzik grubu cumartesi akşamı sahne alarak şarkılarıyla festivale renk katacak.

EKOKAMERA İŞ BAŞINA ÖDÜLÜ SAHİPLERİNİ BULACAK

Kadıköy Belediyesi’nin kente ekolojik yaşam pratiklerini desteklemek için fotoğraf ve kısa film alanında düzenlemiş olduğu ve fazlaca büyük ilgi gören yarışmaların ödüller de, festival kapsamında verilecek.

Ek olarak festival alanında, Tasarım Atölyesi Kadıköy (TAK) tarafınca meydana gelen Sürdürülebilir Şehir Mobilyaları Sergisi, Nükleersiz Yaşam Fotoğraf Sergisi, Ziraat Müzesi, Yeşiladımlar Karikatür Sergisi gezilebilecek.

SİRKEDEN ZEHİRSİZ KOZMETİK YAPIMI ATÖLYELERİ

Kurulan stantların yanı sıra festival alanında gerçekleştirilecek atölyeler her yaştan İstanbullulara kentte ekolojik yaşam için ip uçları verecek. Sirke, mayonez, kedi evi, zehirsiz kozmetik yapımı atölyeleri, takas ve uçurtma şenliği ile beraber kompost atölyesi meraklılarını bir araya getirecek.

Varlıklı bir içerik ve neşeli bir programla doğadan yana bileşenleri bir araya getiren Kadıköy Belediyesi Çevre Festivali, yeşil alan etkinlikleri ile permakültürden ekolojik okur yazarlığa, doğadan öğreniyorum çalışmalarından nefes terapilerine fazlaca sayıda etkinlikle İstanbullulara yeşil bir üç gün armağan edecek.

RİNG SEFERİ

Kadıköy Belediyesi festival süresi süresince Özgürlük Parkı’na ring seferleri düzenleyecek. Festival süresi süresince Bostancı Gosteri Merkezi ve Haldun Taner Sahnesi Önünden “11.00, 12.00, 14.00 ve 16.00” saatlerinde ring seferleri yapılacak.

OKUDUYSANIZ yada IZLEDIYSENIZ PAYLAŞIN LÜTFEN HERKEZ OKUSUN HERKEZ IZLESIN. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir