Ana Sayfa / Video / Dinlerken Mest Olacağınız En İyi 5 Oyun Müziği

Dinlerken Mest Olacağınız En İyi 5 Oyun Müziği

Dinlerken sizi bambaşka diyarlara götürmüş olan müzikler vardır. Hele bir de çok büyük görselleri olan bir oyunun içindeyseniz tadından yenmez doğrusu. O şekilde bir sıralama hazırladık ki, dinlerken müziklerin bir oyuna ilişkin olduğuna inanmakta güçlük çekeceksiniz. Kalitenin notadan süzülüp, duygunun melodilere işlendiğini hissettiriyor her biri. Oyun sektörünün nerelere geldiğine, bu denli büyük kitlelere iyi mi ulaştığına şaşmamak gerek. Dinlediğinizde sizi kendine fanatik bırakacak, ustalık ve titizlikle hazırlanmış 5 parçayı sizler için listeledik. Keyifli dinlemeler…

1. Lindsey Stirling’ten The Elder Scrolls V: SKYRIM oyununa ilişkin Dragonborn parçası oyunun temasına uygun bir video klip ile gösterildi. İşin güzel yanı, oyunun kalitesine harcanan emeğin müziklere de yansımış olması. Görseli ve müzikleri ile değişik bir dünyanın tadına vardıran Skyrim listemizin bir numarası olmayı hak ediyor.

2. Prince Of Persia oyunu piyasaya ilk çıkmış olduğu dönemde görseli kadar müziklerinin kalitesiyle de kendinden epey  söz ettirmişti. Ondan sonra filmi de çekilen oyunun müzikleri Stuart Chatwood‘a ilişkin. Albümdeki parçalar arasından seçim yapmak oldukça güç fakat sizler için birini buraya bırakıyoruz.

3. Listemizin üçüncü esnasında Assassin’s Creed II‘nun Jesper Kyd bestelerinden oluşan koleksiyonuna ilişkin Ezio’s Family parçası içeriyor. Aşağıya bu parçanın Alina Lesnik’in seslendirdiği, Srod Almenara tarafınca uyarlanmış rock versiyonunu bırakıyoruz.

4. Mükemmel tınısıyla, listenin neresinde olması gerektiğine bir türlü karar veremediğimiz bir bölüme geldi sıra. Enfes bir ses. Hem zihninize hem kalbinize işleyeceğini düşündüğümüz Dragon Age oyununa ilişkin Inon Zur yorumlu Lelianna’s Song isminde parçadan söz ediyoruz.

5. Son olarak listemize The Witcher 3: Wild Hunt oyununa ilişkin The Trail parçasını seçiyoruz.

Bir sonraki yazıda görüşünceye dek sanat ile hür, sanat ile emsalsiz kalınca.

OKUDUYSANIZ yada IZLEDIYSENIZ PAYLAŞIN LÜTFEN HERKES OKUSUN ve IZLESIN.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir