Ana Sayfa / Konser / Derya Gülü Perde Diyor.

Derya Gülü Perde Diyor.

 

Toprak Sahne Tiyatrosu’nun iddialı yapımı, Kültür ve Gezim Bakanlığı Destekli, Urlalı edebiyat yazarı Necati Cumalı’nın Derya Gülü adlı oyunu 3 Mart Cumartesi günü perde diyecek. Cumalı’nın en oldukca sahnelenen oyunu olma hususi durumunu taşıyan Derya Gülü, bir sahil nahiyesinde Haşim, Meryem ve Sinan içinde yaşanmış olan vakaları mevzu alıyor.

2014 yılından beri kendi sahnelerinde birçok yerli ve yabancı eseri sahneye taşıyan Toprak Sahne Tiyatrosu, Urla’nın ilk hususi tiyatrosu olma hususi durumunu taşıyor. Tiyatro açtıkları sahneye gene Urlalı yazar Necati Cumalı’nın adını vererek yazarı kendi sahnelerinde yaşatmaya da çalışıyor.

Provaları 4 ay devam eden oyun 3 Mart Cumartesi saat:20.30 da tiyatronun kendi sahnesinde ilk gösterimini meydana getirecek. Oyunda Haşim Kaptan rolünü, tiyatronun tiyatro gönüllüsü ve abisi Bozkurt Saraç canlandıracak. Oyunda Meryem karakterini ise sanat merkezinin işleyişinden görevli, tiyatro eğitimine Menemen Belediye Tiyatrosu’nda başlamış İlknur Bayzit Çatal oynayacak.  Oyunun bununla birlikte yönetmeni de olan Onur Çatal ise Sinan karakterine yaşam verecek.

Cumalı Urla’da Kendi Adını Taşıyan Sahnede Seyircilerle Buluşacak

Oyunun yönetmeni Onur Çatal, Derya Gülü’nü sahneye taşımaktan büyük bir onur duyduklarını, tiyatro olarak Urla’ya olan borçlarını Urla’nın değerlerine haiz çıkarak ödediklerini söylemiş oldu. Öte taraftan oyunu değişik bir sahnelemeyle seyirciye sunacaklarını söyleyen Onur Çatal, “Tiyatro yaşayan bir sanat dalı. Bu oyun Fotoğraf, Müzik, Dans, Beyazperde, Tiyatronun  iç içe geçmiş bir bütünü. Cumalı’nın memleketinde Cumalı’nın adını taşıyan sahnede bir Cumalı oyunu. İzleyicilerimize bir sanat doyumu yaşatacağımıza eminiz. Herkesi oyunumuzu izlemeye çağrı ediyoruz” dedi.

Oyunun Müziklerini Konya Selçuk Üniversitesi Müzikoloji Kısmı mezunu Yiğit GÜÇLÜ, Sahne & Işık Tasarımını tiyatronun Sanat Yönetmeni olan Serkan BAŞTÜRK
Dans Koreografisini Deniz TUNCAY ve Poster Resmini ise Burak ETÖZ yapıyor. 2 perde dram türündeki oyun ortalama olarak 95 dakika sürüyor.

Oyunu Haziran ayına kadar birçok il ve ilçelere de taşıyacaklarını söyleyen Çatal, oyun programına seyircilerin toplumsal medya üstünden ulaşabileceklerini de ekledi.

 

OKUDUYSANIZ yada IZLEDIYSENIZ PAYLAŞIN LÜTFEN HERKEZ OKUSUN HERKEZ IZLESIN. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir