Ana Sayfa / Albümler / DEPECHE MODE YENİ ALBÜMÜ: SPIRIT

DEPECHE MODE YENİ ALBÜMÜ: SPIRIT

Depeche Mode’un fanatikleri tarafınca merakla beklenen 14. stüdyo albümü Spirit Sony Music etiketiyle 17 Mart’ta yayınlanıyor!

Prodüktörlüğünü daha ilkin Foals, Florence & The Machine ve Arctic Monkeys şeklinde isimlerle çalışmış olan James Ford’un üstlendiği albümden gösterilen ilk şarkı “Where’s The Revolution” oldu. Şarkı önde gelen müzik mecraları tarafınca övgü dolu yorumlar alırken, “Spirit” albümü ise Q Magazine tarafınca “senelerdir gösterilen en enerjik Depeche Mode albümü” olarak değerlendirildi. Grubun solisti Dave Gahan ise, “Spirit”i hem müziği hem de verdiği ileti ile güçlü ve yerinde bir albüm olarak tanımladı.

Standart versiyonu 12 şarkıdan oluşan “Spirit” albümünün; 5 remix şarkı, ek olarak Anton Corbijn tarafınca hazırlanan hususi çizim ve fotoğrafların bulunmuş olduğu 28 sayfalık bir kitapçık içeren 2 CD’lik delüks versiyonu da satışa sunulacak.

1981’de Martin Gore, Dave Gahan ve Andy Fletcher tarafınca kurulan grup, hem stüdyo hem de sahne performanslarıyla dünya genelinde beğeni kazanmaya devam ediyor ve sayısız sanatçı tarafınca yenilikçi bir esin deposu olarak görülüyor.

Depeche Mode’un geçmişte gösterilen 13 stüdyo albümü, aralarında ABD ve İngiltere’nin de bulunmuş olduğu 20’den fazla ülkenin listelerinde ilk 10’a girmeyi başardı. 2013’te piyasaya sürülen son stüdyo albümleri “Delta Machine” 12 ülkenin müzik listelerine 1 numaradan girerek büyük bir başarıya imza attı ve albüm turnesine toplamda 2,5 milyon kişi katıldı. Son olarak, Kasım 2016’da, büyük beğeni toplayan Depeche Mode video kliplerinin 3 DVD’den oluşan 4 saatlik seçkisi “Video Singles Collection” yayınlandı.

Bugüne dek kayıtları 100 milyonun üstünde satış oluşturan Depeche Mode, 14. stüdyo albümü “Spirit” ve kapsamlı albüm turnesi “Global Spirit Tour” ile müzikal yenilikçiliğini korumaya, başarısını sürdürmeye hazır.

Spirit Tracklist:
Going Backwards
Where’s the Revolution
The Worst Crime
Scum
You Move
Cover Me
Eternal
Poison Heart
So Much Love
Poorman
No More (This is the Last Time)
Fail

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir