Ana Sayfa / Konser / DasDas’TA Tiyatro ve Müzik Dolu Bir Hafta 16- 23 Kasım

DasDas’TA Tiyatro ve Müzik Dolu Bir Hafta 16- 23 Kasım

 

“DasDas”ta geçtiğimiz sürem kapalı gişe oynanan ve bu sezonun da açılış oyunu olan “Joseph K” 16 Kasım’da iki ayrı performansla sahnede olacak. Kafka’nın “Dava” adlı kitabından uyarlanan oyunda Mert Fırat, Didem Balçın, Onur Dilber ve Emsalsiz Aydın rol alıyor. Oyunda Joseph K. Franz Kafka’nın yüz yılı devirmesine karşın vakit aşımına uğramayan Dava’sının tekrardan görülmesi için çağıl dünyanın labirentlerine bırakılıyor.

16 Kasım akşamı DasDas performans sahnesinde Türkçe alternatif müziğin iki genç adı arka arkaya sahne alacaklar: Gözde Öney ve Simge Pınar. İlk albümü “İki Gölge”yi 2017 yılı içinde gösteren Gözde Öney, albümdeki şarkıların tümünün söz ve müziklerine de imza atmış. 1991 doğumlu Simge Pınar ise prodüktörlüğünü Harun Tekin’in üslendiği, kendisinin yazıp bestelediği şarkılardan oluşan ilk albümü üstünde çalışıyor.

17 Kasım Cuma değişik tarzları ve dikkat çekici sahne performansları ile öne çıkan ve Galvaniz Gelbiraz (Gülin Kılıçay), Afordisman Salihins (Cem Yılmazer) ve Canavar Banavar (Bartu Küçükçağlayan)’dan oluşan topluluğun “Büyük Ev Ablukada Akustik” performansıyla, tiyatro oyunlarına ev sahipliği meydana getiren meydan sahnede müzikseverlere merhaba diyecek.

18 Kasım akşamı, geçtiğimiz günlerde prömiyerini meydana getiren DasDas prodüksiyonu “Uyarca” seyircilerle 21. İstanbul Tiyatro Festivali kapsamında tekrardan buluşacak. Friedrich Dürrenmatt’ın 1972’de yazdığı fakat daha dün yazılmışçasına taze metni ile “Uyarca”yı usta oyuncu Ahmet Mümtaz Taylan yönetiyor. Tansu Biçer, Mehmet Ali Nuroğlu, Arif Pişkin, Kanbolat Görkem Arslan, Zamire Zeynep Kasapoğlu, Serhan Onat, Armağan Döşlüoğlu ile Kudsal Döşlüoğlu’nun rol almış olduğu oyunda cesetleri çözeltip sıvıya dönüştüren bir bilim adamı, akıllara zarar bir katliam şebekesi ve birbirinden garip bir ilişkiler ağı yer ediniyor. “Uyarca” 19 Kasım’da da DasDas sahnesinde olacak.

18 Kasım akşamı DasDas’ta sahne alacak öteki oyun ise bu sürem “DasDas” prodüksiyonu olarak seyirci karşısına çıkan ilk oyun “Oldukca Satanlar”. Meşhur TV dizisi House of Cards’ın yazarları içinde yer edinen Laura Eason’ın kaleminden çıkan oyunun yönetmenliğini Volkan Yosunlu üstüne alıyor. A. Tansu Taşanlar ve Oya Unustası’nın rol almış olduğu “Oldukca Satanlar” bizi güncel sual(n)larımızla baş başa bırakarak web çağlarında mahrem olanın sınırlarının bulanıklaşmasını ve çağa ayak uydurmak diye vasıflandırılan kariyer odaklı hırsları sorgulatacak. “Oldukca Satanlar” 23 Kasım akşamı tekrardan tiyatroseverlerin karşısında olacak.

19 Kasım Pazar günü ek olarak çocuk oyunu “Şef Fırfır ve Yardımcısı Tüy” küçük tiyatro severlerin karşısına çıkıyor. Alper Baytekin’in yazdığı, Derya Yıldırım’ın yönettiği ve Bahadır Emir ile Bağış Angigün’ün rol almış olduğu “Şef Fırfır ve Yardımcısı Tüy”ün pasta yapımı macerası, müzikli hareket tiyatrosu anlatımı ile 3 yaş üstü evlatların fazlaca seveceği keyifli bir gosteri sunuyor.

20 Kasım’da DasDas prodüksiyonu bir başka oyun “Yitik El” sahnede olacak. Ali Yoğurtçuoğlu, Arif Pişkin, Duygu Üstünbaş ve İnanç Konukçu’nun rol almış olduğu oyunda hayal kırıklıkları ve yüzleşmeler temelinde tekrardan inşa edilmeye çalışılan yaşamlar esprili bir üslupla anlatılıyor.

21 Kasım akşamı stand-up şovu ile Doğu Demirkol DasDas Performans Sahnesinde olacak. Abiler Detected ve çeşitli fenomen videonun kahramanı güldürmen, İstanbul ve değişik şehirlerdeki pek fazlaca Açık Mikrofon ve güldürü gecelerindeki performanslarından sonrasında DasDas’ta güldürü severlerin karşısına çıkıyor.

21 Kasım akşamı ek olarak 21. İstanbul Tiyatro Festivali kapsamında “When in Rome” oyunu ilk kez tiyatroseverlerle buluşacak. Yönetmenliğini Mesut Arslan’ın yapmış olduğu oyunda Ersin Ümit Güler, Pervin Bağdat, Sermet Yeşil ve Yeşim Özsoy rol alıyor. Ele almış olduğu oyunları yerleştirme yaklaşımıyla tasarlayan Mesut Arslan tıpkı “Oda ve Adam”, “Aldatma” ve “Gizli saklı Yüz”de olduğu benzer biçimde, gene seyirciye beklenmedik anlamış olur yaşatacak. “When in Rome” oyunu 22 ve 23 Kasım’da da DasDas Sahne’de izlenebilecek.

Ek olarak 22 Kasım akşamı R&B, soul, funk, pop ve rock’n roll tarzlarını birleştiren, genç müzisyenlerden oluşan Yoko grubu DasDas’ta sahneye çıkacak.

23 Kasım akşamı DasDas Performans Sahnesi bu yıl “Raf” şarkısı ile geniş bir fanatik kitlesine ulaşan Jabbar’a ev sahipliği meydana getirecek. Brit Pop’tan Klasik Rock müziğine Reggae’den Hiphop’a kadar birçok değişik tarzda müziğe sahnesinde yer veren Jabbar, ilk kez DasDas’ta müzikseverlerle buluşacak.

“DasDas” biletleri Biletix’te satışta!
Bilet Satış: www.biletix.com
Detaylı Data: www.dasdas.com.tr

OKUDUYSANIZ yada IZLEDIYSENIZ PAYLAŞIN LÜTFEN HERKEZ OKUSUN HERKEZ IZLESIN. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir