Ana Sayfa / Konser / “Dasdas” tan kaçırılmayacak Etkinlikler

“Dasdas” tan kaçırılmayacak Etkinlikler

 

İstanbul’un Batı Ataşehir’deki yeni albeni merkezi DasDas, bu hafta sanat ve eğlence dolu bir program sunuyor. DasDas Sahne dikkat çekici oyunları ve stand up gösteriyle, DasDas Müzik ise değişik tarzda konserleri ile İstanbullu sanatseverleri konuk etmeye devam edecek.

21. İstanbul Tiyatro Festivali kapsamında ilk kez DasDas’ta prömiyer meydana getiren “When in Rome” oyunu 23 Ocak’ta tekrardan sahnelenecek. Yönetmenliğini Mesut Arslan’ın yapmış olduğu oyunda Ersin Ümit Güler, Pervin Bağdat, Sermet Yeşil ve Yeşim Özsoy rol alıyor. Ele almış olduğu oyunları yerleştirme yaklaşımıyla tasarlayan Mesut Arslan tıpkı “Oda ve Adam”, “Aldatma” ve “Gizli saklı Yüz”de olduğu benzer biçimde, gene seyirciye beklenmedik anlamış olur yaşatacak.

Tuna Kalınsaz; BKM Mutfak Açık Mikrofon gecelerinde ve BKM Mutfak’ın Youtube kanalı Açık Büfe’de seyircinin beğenisini kazanan performanslar ortaya koyan Tuna Kalınsaz, bu sefer de tek kişilik gösterisiyle 23 Ocak akşamı ilk kez “DasDas” seyircinin karşısına çıkacak.

24 Ocak akşamı ise “DasDas Sahne” hususi bir konsere ev sahipliği meydana getirecek. Koray Candemir ve Harun Tekin’in sevdikleri şarkıları çalıp seyircilerle evlerindeymiş benzer biçimde muhabbet etmiş olduğu, hep kapalı gişe devam eden “Şakalı Akustik”, 360 aşama açılı meydan sahne farkıyla seyircilerle buluşacak.

Ceren Boz’un kaleminden çıkan, Nagihan Gürkan’ın yönettiği “Şimdiki Süre” oyunu 25 Ocak Perşembe akşamı sahnelecek. Ceren Boz ve Bengü Bektaş oynadığı oyunu DasDas ilk kez konuk edecek.

Alan Harris, Laverne Buttler, Marion Cowings, Billy James, Harvey Thompson benzer biçimde dünyanın önde gelen müzisyenleriyle beraber emek harcama fırsatı kabul eden Volkan Hürsever, Türk caz müzisyenlerinin nerede ise hepsiyle çaldı. Hem ritmi hem akoru elde eden doğası gereği cazda ön planda bulunmaması beklenen bir enstrüman olan kontrabas tınılarını ikincil ses olarak net ve doğru zamanda duyuran Volkan Hürsever 25 Ocak akşamı “DasDas Performans Sahnesi”nde caz severlerle buluşacak.

26 Ocak akşamı DasDas prodüksiyonu “Uyarca” seyircilerle buluşacak. Friedrich Dürrenmatt’ın 1972’de yazdığı fakat daha dün yazılmışçasına taze metni ile “Uyarca”yı usta oyuncu Ahmet Mümtaz Taylan yönetiyor. Tansu Biçer, Mehmet Ali Nuroğlu, Arif Pişkin, Kanbolat Görkem Arslan, Zamire Zeynep Kasapoğlu, Serhan Onat, Armağan Döşlüoğlu ile Kudsal Döşlüoğlu’nun rol almış olduğu oyunda cesetleri çözeltip sıvıya dönüştüren bir bilim adamı, akıllara zarar bir katliam şebekesi ve birbirinden garip bir ilişkiler ağı içeriyor. Oyun 27 ve 28 Ocak tarihlerinde DasDas’ta tekrardan sahnelenecek.

“Halim Yok” parçasına çektikleri kliple de kendilerinden söz ettiren Peyk DasDas Performans Sahnesi’ne konuk olacak. Vokalde İrfan Alış, gitarda Serdal Ersoy, davulda Ertan Çalışkan, keman ve klavyede Özgür Ulusoy ile bas gitarda Sulh Tokgöz’den oluşan Peyk sıradışı sözleri ve kendine özgü tarzıyla 26 Ocak’ta DasDas’ta olacak.

“Obie” ve “Lucille Lertel” ödüllerine haiz Rajiv Joseph’in yazdığı “Tac’ın Nöbetçileri” 27 Ocak akşamı DasDas’ta sahnelenecek. Sami Berat Marçalı’nın yönettiği, Kaya Akkaya ve Murat Eken rol almış olduğu oyun kurallar ve özgürlük arasına sıkışmış bizleri yeni bir masala çağırıyor.

Ayça Şen gitarı ile DasDas’ta bambaşka bir performansla sevenlerinin karşısına çıkacak. Daha ilkin hiçbir yerde söylemediği, yaşamın derinliklerinden gelen, güldüren, ağlatan; yaşamın görmeye üşendiğimiz, yaşamaya cesaret edemediğimiz hikayelerini anlatmak için Deli Diilim Ben adlı performansı ile 27 Ocak’ta DasDas’ta olacak.

28 Ocak Pazar günü çocuk oyunu “Şef Fırfır ve Yardımcısı Tüy” küçük tiyatro severlerin karşısına çıkıyor. Alper Baytekin’in yazdığı, Derya Yıldırım’ın yönettiği ve Bahadır Emir ile Bağış Angigün’ün rol almış olduğu “Şef Fırfır ve Yardımcısı Tüy”ün pasta yapımı macerası, müzikli hareket tiyatrosu anlatımı ile 3 yaş üstü evlatların fazlaca seveceği keyifli bir gosteri sunuyor.

Geçtiğimiz yıl kaybettiğimiz Amerikalı oyun yazarı Edward Albee’nin ilk oyunu “Bir Hayvanat Bahçesi Hikayesi”, usta oyuncu Burak Sergen’in performansıyla 29 Ocak akşamı DasDas’ta tiyatroseverlerle buluşacak. İletişimsizliğin doruğa çıkmış olduğu çağımızda sevgi, anlama ve anlaşılma çığlıkları atan bir insanın hikayesinin anlatıldığı oyunun yönetmenliğini Gökhan Eraslan üstüne alıyor.

Geçtiğimiz sürem DasDas Sahne’de prömiyerini meydana getiren “Bi Parça Plastik” 30 Ocak akşamı tiyatroseverlerle tekrardan buluşacak. Hemzemin prodüksiyonu oyunda Süreyya Güzel, Ahmet Rıfat Şungar, Damla Sönmez, Erce Kardaş ve Ushan Çakır rol alıyor. Oyun, anne-baba ve çocuktan kurulu muhteşem ailenin evlerine bir destek almalarıyla gelişen vakaları mevzu alıyor.

6 komedyenin, 2 perdeye bölünmüş şekilde 10’ar ve 15’er dakikalık stand-up performanslarından oluşan “Açık Mikrofon” 30 Ocak akşamı DasDas Performans Sahnesi’nde izlenebilecek.

“DasDas Sahne”de 31 Ocak Çarşamba akşamı başarıya ulaşmış oyuncu İbrahim Selim’in yönettiği “Çirkin” oyunu sahnelenecek. Ali Yoğurtçuoğlu, Edip Tepeli, Gizem Erdem ve Volkan Yosunlu oyunda rol alıyor. Marius von Mayenburg’un kara komedisi Çirkin insan bedeninin bir nesneye dönüştüğü, güzellik teriminin toplumsal bir takıntı halini almış olduğu ve her şeyin satılık olduğu yırtıcı çağdaş dünyayı değişik bir anlatımla seyirciye aktarıyor.

Judith Liberman yeni kitabı “Masallarla Yola Çık”ın yayımlanmasının arkasından DasDas’ta sanat ve masal severlerle buluşuyor. Liberman 31 Ocak Çarşamba akşamı masalların tılsımlı yolunda, tüm yetişkinleri hayal dünyasının kapılarını açmaya çağırıyor.

Türk pop müziğin en kuvvetli seslerinden önde gelen Sertab Erener bu yıl sanat yaşamının 25. yılını kutluyor. Kuvvetli sesi ve etkisi altına alan sahne performansıyla daima izleyenleri kendine fanatik bırakan Sertab Erener’in Sakin Ol, Aldırma Deli Gönlüm, Sevdam Ağlıyor, Aslolan Aşktır, Yanarım, Zor Hanım, Vur Yüreğim, Koparılan Çiçekler ve fazlaca daha fazlasıyla keyifli dakikalar geçirip hatıralar içinde zamansız bir yolculuğa çıkartacağı konser 2 Şubat günü saat 22:00’da “DasDas Sahne”de gerçekleşecek.

“DasDas” biletleri Biletix’te satışta!
Bilet Satış: www.biletix.com
Detaylı Data: www.dasdas.com.tr

OKUDUYSANIZ yada IZLEDIYSENIZ PAYLAŞIN LÜTFEN HERKEZ OKUSUN HERKEZ IZLESIN. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir