Ana Sayfa / Konser / Dasdas Sahnede Kasım sonuna kadar…

Dasdas Sahnede Kasım sonuna kadar…

 

“DasDas” KIŞA MÜZİK, TİYATRO ve KAHKAHALARLA GİRECEK!
İstanbul, Batı Ataşehir’de müzik, tiyatro ve eğlencenin kalbi “DasDas”ta atmaya devam ediyor. Kasım ayının sonuna doğru gelirken, “DasDas” kışa en sevilen tiyatro oyunları, konserler ve stand-up şovları ile girecek.
21 Kasım akşamı stand-up şovu ile Doğu Demirkol DasDas Performans Sahnesi’nde olacak. Abiler Detected ve çeşitli fenomen videonun kahramanı güldürmen, İstanbul ve değişik şehirlerdeki pek oldukça Açık Mikrofon ve güldürü gecelerindeki performanslarından sonrasında DasDas’ta güldürü severlerin karşısına çıkıyor.
21. İstanbul Tiyatro Festivali kapsamında “When in Rome” oyunu 21 Kasım akşamı DasDas Sahne’de ilk kez tiyatroseverlerle buluşacak. Yönetmenliğini Mesut Arslan’ın yapmış olduğu oyunda Ersin Ümit Güler, Pervin Bağdat, Sermet Yeşil ve Yeşim Özsoy rol alıyor. Ele almış olduğu oyunları yerleştirme yaklaşımıyla tasarlayan Mesut Arslan tıpkı “Oda ve Adam”, “Aldatma” ve “Gizli saklı Yüz”de olduğu şeklinde, gene seyirciye beklenmedik anlamış olur yaşatacak. “When in Rome” oyunu 22 ve 23 Kasım’da da DasDas Sahne’de izlenebilecek.
Ek olarak 22 Kasım akşamı R&B, soul, funk, pop ve rock’n roll tarzlarını birleştiren, genç müzisyenlerden oluşan Yoko grubu DasDas’ta sahneye çıkacak. 30 Kasım akşamı Yoko tekrardan DasDas Performans Sahnesi’nde olacak.
23 Kasım akşamı DasDas Performans Sahnesi bu yıl “Raf” şarkısı ile geniş bir fanatik kitlesine ulaşan Jabbar’a ev sahipliği meydana getirecek. Brit Pop’tan Klasik Rock müziğine Reggae’den Hiphop’a kadar birçok değişik tarzda müziğe sahnesinde yer veren Jabbar, ilk kez DasDas’ta müzikseverlerle buluşacak.
23 Kasım akşamı DasDas’ta sahne alacak tiyatro oyunu ise bu sürem “DasDas” prodüksiyonu olarak seyirci karşısına çıkan ilk oyun “Oldukça Satanlar”. Meşhur TV dizisi House of Cards’ın yazarları içinde yer edinen Laura Eason’ın kaleminden çıkan oyunun yönetmenliğini Volkan Yosunlu üstüne alıyor. A. Tansu Taşanlar ve Oya Unustası’nın rol almış olduğu “Oldukça Satanlar” bizi güncel sual(n)larımızla baş başa bırakarak web çağlarında mahrem olanın sınırlarının bulanıklaşmasını ve çağa ayak uydurmak diye vasıflandırılan kariyer odaklı hırsları sorgulatacak.
Son çıkardığı albümle her insanın konuşmuş olduğu Vega, geçmişten günümüze en sevilen şarkılarının yanı sıra, yeni albümü “Delinin Yıldızı” ile 24 Kasım’da “DasDas Sahne”de olacak.
Türk müziğinin kendine özgü ekiplerinden BaBa ZuLa, 25 Kasım Cumartesi akşamı DasDas’ta müzikseverleri gelenekselden hipnotik olana doğru saykedelik bir yolculuğa çıkaracak.
“DasDas Sahne”de 25 Aralık’ta başarıya ulaşmış oyuncu İbrahim Selim’in yönettiği Çirkin oyunu sahnelenecek. Ali Yoğurtçuoğlu, Edip Tepeli, Gizem Erdem ve Volkan Yosunlu oyunda rol alıyor. Marius von Mayenburg’un kara komedisi Çirkin insan bedeninin bir nesneye dönüştüğü, güzellik teriminin toplumsal bir takıntı halini almış olduğu ve her şeyin satılık olduğu yırtıcı çağıl dünyayı değişik bir anlatımla seyirciye aktarıyor.
21. İstanbul Tiyatro Festivali kapsamında geçtiğimiz hafta prömiyerini icra eden, Anton Çehov’un meşhur kitabından uyarlanan “Martı” 27 Kasım akşamı ilk kez DasDas seyircisi ile buluşacak. Serdar Biliş yönetmenliğinde, Tuğçe Tuna’nın koreografisindeki “Martı”nın oyuncu kadrosunda Boran Kuzum, Ecem Uzun, Fırat Tanış, Gonca Vuslateri, Kayhan Açıkgöz, Serdar Orçin, Sevil Akı, Şerif Erol, Tilbe Saran, Yasin Bardakçı ve Cem Cücenoğlu yer ediniyor.
27 Kasım’da DasDas prodüksiyonu bir başka oyun “Yitik El” sahnede olacak. Ali Yoğurtçuoğlu, Arif Pişkin, Duygu Üstünbaş ve İnanç Konukçu’nun rol almış olduğu oyunda hayal kırıklıkları ve yüzleşmeler temelinde tekrardan inşa edilmeye çalışılan yaşamlar esprili bir üslupla anlatılıyor.
 28 Kasım Salı akşamı, Twilight Zone serisinden uyarlama “Alacakaranlık Kuşağı” oyunu yine DasDas Sahne’de olacak. Birbirinden bağımsız fakat gene de birbiriyle ilintili 6 Alacakaranlık Kuşağı hikâyesinden oluşan oyunun kadrosunda Ayşegül Tekin, Uygar Tekin, Zirve Şengün, Melina Özprodomos ve Oğuz Utku Güneş yer ediniyor.
Ek olarak 28 Kasım akşamı DasDas Performans Sahnesi her biri de birbirinden gülünç hikayeleri ve sahnedeki neşesiyle toplum ortamında sayılan ve sevilen bir güldürmen olmayı çoktan başarmış bir insan olan Alpay Erdem’i ağırlayacak.
 “DasDas”ta geçtiğimiz sürem kapalı gişe oynanan ve bu sezonun da açılış oyunu olan “Joseph K” 29 Kasım’da iki ayrı performansla sahnede olacak. Kafka’nın “Dava” adlı kitabından uyarlanan oyunda Mert Fırat, Didem Balçın, Onur Dilber ve Emsalsiz Aydın rol alıyor. Oyunda Joseph K. Franz Kafka’nın yüz yılı devirmesine karşın süre aşımına uğramayan Dava’sının tekrardan görülmesi için çağıl dünyanın labirentlerine bırakılıyor.
Çağıl zamanların ozanı, birbirinden güzel şarkıların yaratıcısı, Türkiye’nin en emsalsiz yorumcularından Hüsnü Arkan sevilen şarkılarıyla 29 Kasım’da DasDas’ta ilk kez sahne alacak.
“DasDas” biletleri Biletix’te satışta!
Bilet Satış: www.biletix.com
Detaylı Informasyon: www.dasdas.com.tr
21 Kasım Salı 20.30 When in Rome
21 Kasım Salı 21.00 Doğu Demirkol – Stand Up
22 Kasım Çarşamba 20.30 When in Rome
22 Kasım Çarşamba 22.30 Yoko
23 Kasım Perşembe 20.30 When in Rome
23 Kasım Perşembe 21.00 Oldukça Satanlar
23 Kasım Perşembe 22.30 Jabbar
24 Kasım Cuma 21.00 Vega
25 Kasım Cumartesi 22.30 Baba Zula
25 Kasım Cumartesi 20.30 Çirkin
27 Kasım Pazartesi 20.30 Martı
27 Kasım Pazartesi 21.00 Yitik El
28 Kasım Salı 20.30 Alacakaranlık Kuşağı
28 Kasım Salı 21.00 Alpay Erdem
29 Kasım Çarşamba 20.00-22.00 Joseph K.
29 Kasım Çarşamba 23.30 Hüsnü Arkan
30 Kasım Perşembe 22.30 Yoko
DasDas’ı Takip Etmek için:
www.feysbuk.com/dasdasistanbul
www.twitter.com/dasdasistanbul
www.instagram.com/istanbuldasdas

OKUDUYSANIZ yada IZLEDIYSENIZ PAYLAŞIN LÜTFEN HERKEZ OKUSUN HERKEZ IZLESIN. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir