Ana Sayfa / Video / Dasdas’ Kasım Başkadır!

Dasdas’ Kasım Başkadır!

DasDas’ta Kasım ayına en sevilen tiyatro oyunları ve konserlerle giriyoruz.

İstanbul, Batı Ataşehir’in yeni kültür ve sanat merkezi DasDas, soğuyan havalarda içinizi ısıtacak bir programla karşınızda.

Krops Tiyatro prodüksiyonu olan “Asla Kimsenin Öyküsü” ise 31 Ekim akşamı DasDas’ta tiyatro severlerin karşısına çıkıyor.

Erdi Mamikoğlu’nun yazdığı ve Istek Itimat’in yönettiği oyunda Anıl Kır ile Ertunç Uygun rol alıyorlar.

“Cenk sonrası eve dönüş yolunda bir tren kompartımanında karşılaşan iki insanın hikâyesini mevzu alan oyun, seyirciyi harp, sulh ve insan ilişkileri şeklinde kavramlar üstünde düşündürterek bu tarz şeyleri sorgulamaya çağrı ediyor.

31 Ekim Salı akşamının bir öteki alternatifini ise “Açık Mikrofon Stand-Up” programı oluşturuyor.

BKM Mutfak’ın 6 komedyeni 2 perdeye bölünmüş bir halde 10’ar ve 15’er dakikalık performansları ile “DasDas Performans Sahnesi”nde yer alacaklar.

Açık mikrofon stand-up kültürünün Türkiye ayağı olarak sunulan gosteri, seyircilerde tiryakilik yaratacak.

8 Kasım gecesi ise R&B, soul, funk, pop ve rock’n roll tarzlarının birleştiren Yoko grubu DasDas’ta sahneye çıkacak.

İstanbul sahnelerinin keyifli grubu Kolektif İstanbul, 3 Kasım Cuma akşamı DasDas sahnesinde müzik severlerle buluşacak.

2006 senesinde Fransız müzisyen Richard Laniepce tarafınca İstanbul’da kurulan Kolektif İstanbul, caz ile funk altyapılarından beslenerek Anadolu ve Balkan müziğini değişik bir perspektifle harmanlayan çalışmalarını “progresif düğün müziği” olarak tanımlıyor.

4 Kasım akşamı, bu senenin heyecanla beklenen oyunlarından DasDas prodüksiyonu “Uyarca” seyircilerle buluşacak.

Friedrich Dürrenmatt’ın 1972’de yazdığı fakat daha dün yazılmışçasına taze metni ile “Uyarca”yı usta oyuncu Ahmet Mümtaz Taylan yönetiyor.

Tansu Biçer, Mehmet Ali Nuroğlu, Arif Pişkin, Kanbolat Görkem Arslan, Zamire Zeynep Kasapoğlu, Serhan Onat, Armağan Döşlüoğlu ile Kudsal Döşlüoğlu’nun rol almış olduğu oyunda cesetleri çözeltip sıvıya dönüştüren bir bilim adamı, akıllara zarar bir katliam şebekesi ve birbirinden garip bir ilişkiler ağı içeriyor. “Uyarca” 5 Kasım’da da DasDas sahnesinde olacak.

4 Kasım akşamı son devrin en beğenilen hanım vokallerinden Özge Fışkın da “Başka Şarkılar” programı ile müzik severlerin karşısına çıkacak.

2007’de “Kilitler” adlı ilk solo albümünü çıkaran Fışkın’ın 2012’de gösterilen ikinci albümü “Bir Avuç Fotoğraf”ın prodüktörlüğünü Demir Demirkan ve Sertab Erener üstlendi.

2015 senesinde “Herşeyin 1 Zamanı Var” isminde albüm çalışmasını gösteren Özge Fışkın 2017’de “Tuna Kiremitçi ve Arkadaşları” albümünde Tuna Kiremitçi’ye ilişkin “Bana Sebepsin” isminde şarkıyı düet olarak seslendirdi.

Özge Fışkın konserlerine bir cover projesi olan “Başka Şarkılar” ile devam ediyor.

5 Kasım Pazar günü ek olarak çocuk oyunu “Şef Fırfır ve Yardımcısı Tüy” küçük tiyatro severlerin karşısına çıkıyor.

Alper Baytekin’in yazdığı, Derya Yıldırım’ın yönettiği ve Bahadır Emir ile Bağış Angigün’ün rol almış olduğu “Şef Fırfır ve Yardımcısı Tüy”ün pasta yapımı macerası, müzikli hareket tiyatrosu anlatımı ile 3 yaş üstü evlatların oldukca seveceği keyifli bir gosteri sunuyor.

6 Kasım Pazartesi akşamı Altıdan Sonrasında Tiyatro ve D22’nin ortak emek vermesi olan, George Orwell’in kült eseri “Hayvan Çiftliği” sahnelenecek.

Yönetmenliğini Yiğit Sertdemir’in üstlendiği oyunda Altıdan Sonrasında Tiyatro ve D22’den toplam 15 oyuncu içeriyor.

“Hayvan Çiftliği”nde tüm hayvanların eşit fakat bazılarının daha eşit olduğu bir çiftlik ortamından yola çıkarak dünyada mevcud düzene dair sorular sormaya devam ediliyor.

8 Kasım Çarşamba akşamı, Twilight Zone serisinden uyarlama “Alacakaranlık Kuşağı” oyunu yine DasDas Sahne’de olacak.

Birbirinden bağımsız fakat gene de birbiriyle ilintili 6 Alacakaranlık Kuşağı hikâyesinden oluşan oyunun kadrosunda Ayşegül Tekin, Uygar Tekin, Zirve Şengün, Melina Özprodomos ve Oğuz Utku Güneş içeriyor.

9 Kasım Perşembe akşamı ise Bernard-Marie Koltès’in yazdığı, Rıza Kocaoğlu’nun rol almış olduğu ve üç sürem üst üste seyirciyle buluşan  “Ormanlardan Derhal Önceki Gece” DasDas’ta sahnelenecek.

Melis Tezkan ve Okan Urun’un oluşturduğu sanat topluluğu biriken’in sahnelediği oyunda, sahnedeki “adama” birlikte rol alan müzik, video ve ışık tasarımı da Koltès’in bu şiirsel başkaldırısına hizmet etme amacını taşıyor.

9 Kasım akşamı DasDas’ta sahne alacak öteki oyun ise bu sürem “DasDas” prodüksiyonu olarak seyirci karşısına çıkan ilk oyun “Oldukca Satanlar”.

Meşhur TV dizisi House of Cards’ın yazarları içinde yer edinen Laura Eason’ın kaleminden çıkan oyunun yönetmenliğini Volkan Yosunlu üstüne alıyor.

A. Tansu Taşanlar ve Oya Unustası’nın rol almış olduğu “Oldukca Satanlar” bizi güncel sual(n)larımızla baş başa bırakarak web çağlarında mahrem olanın sınırlarının bulanıklaşmasını ve çağa ayak uydurmak diye vasıflandırılan kariyer odaklı hırsları sorgulatacak.

9 Kasım akşamı ek olarak DasDas Performans Sahnesi ilk kez Ars Longa grubunu ağırlayacak. Ali Sinan Çulhaoğlu (vokal, gitar), Çağdaş Çehreli (gitar), Berat İşçioglu (bas), Tuba Gördes’ten (klavye, vokal) oluşan gruba davulda Mehmet Kemal Ülkenciler birlikte rol alıyor.

Mart 2015’te prodüktörlüğünü Ümit Gökçen’in yapmış olduğu ilk albümleri “Günler”i gösteren Ars Longa geçtiğimiz aylarda gösterilen single emekleri “Yüreğim İmparator” ile müzikseverlerle tekrardan buluştular.

“DasDas” biletleri Biletix’te satışta!
Bilet Satış: www.biletix.com
Detaylı Data: www.dasdas.com.tr

Kaynak : www.dasdas.com.tr , www.biletix.com

OKUDUYSANIZ yada IZLEDIYSENIZ PAYLAŞIN LÜTFEN HERKEZ OKUSUN HERKEZ IZLESIN. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir