Ana Sayfa / Konser / “DasDas” Atölyeleri Hayatınıza Renk Katmaya Geliyor

“DasDas” Atölyeleri Hayatınıza Renk Katmaya Geliyor

 DasDas, edebiyattan müziğe, kokudan sese ve harekete kadar pek oldukca mevzuda yepyeni atölyelerle Anadolu yakasında hayatınıza renk katmaya geliyor.

“DasDas Imalathane” 30 Eylül’de kapılarını açıyor.

Yeni sürem, dört ciltlik Kokular Kitabı’nın yazarı, parfümör ve koku uzmanı Vedat Ozan’ın “Kokunun Temelleri” atölyesi ile başlıyor.

Toplam 3 oturumdan oluşan atölyede, koku ve hafıza ilişkisinden kokunun cinselliğe ve üremeye tesiri, moda endüstrisindeki öneminden kullanılan dil içinde iyi mi yer aldığına kadar yayılan geniş bir alan içinde koku duyusu vesilesiyle tüketicinin iyi mi yönlendirildiği, parfümlerin bazı kâdim ve temel hammaddeleri, lezzet algısı içinde koku duyusunun görevi benzer biçimde başlıklar işleniyor.

Büşra Firidin ile “Hareket Atölyesi” ise Ekim ayı süresince tam 4 sınıf bir programdan oluşuyor ve 4 Ekim’de başlamış olacak.

Kişinin; gövde/hareket, gövde/hayal ve gövde/zihin içinde olan ilişkisini kuvvetlendirmeyi ve derinleştirmeyi hedefleyen bu atölyeye hareketle ilgilenen hepimiz katılabilir.

Masal anlatıcılığı uzmanı Sıla Topçam’ın “Masalcı: Düş Zamanı Yolcuları” başlıklı anlatıcılık atölyesi de 7 Ekim tarihinde başlamış olacak ve iki dönem süresince katılımcı kabul edecek.

Masalcı atölyesi; duymak ve anlatmak üstüne deneyimler yaşamak, masalın gizemini öğrenmek, bedenin, zihnin sınırlarını genişletmek, bağlantı oluşturmak, yaratıcılığı geliştirmek ve kendi yaşamının masalını bulmak üstüne yapılacak derin çalışmalardan oluşmaktadır.

İstanbul Data Üniversitesi Müzik Kısmı Öğretim Görevlisi ve müzik eğitmeni Tuna Pase, yeni dönemde biri yetişkinlere diğeri ise küçüklere yönelik iki müzik atölyesi düzenliyor.

9 Ekim’de başlamış olacak yetişkinlere yönelik “Karşılaştırmalı Müzik Kültürü” atölyesinin sonucunda katılımcılar 8 hafta sonunda Bach’dan Samba’ya, Stockhausen’dan Pink Floyd’a kadar uzanan bir çeşitlilik içinde müziği dinleme, anlama ve yorumlama becerisine kavuşacaklar.

8 Ekim’de başlamış olacak 7 yaş ve üstü küçüklere uygun “Sesin Yolculuğu” atölyesinde ise minik katılımcılar müziğin, seslerden başlayarak uzun ve renkli öyküsünü eğitici, geliştirici ve meraklandırıcı bir halde öğrenecekler.

7 Kasım’da başlamış olacak ve 8 hafta sürecek olan Harun Tekin ile “Şarkı Yazarlığı Atölyesi” şarkı yazarlığıyla ilgili temel kavramlara, şarkı yapılarına ve alandaki değişik yaklaşımlara odaklanarak amatör şarkı yazarlarına hitap ediyor. mor ve ötesi’nin solisti Harun Tekin’in gerçekleştirdiği çalışmanın sonunda her katılımcının yeni birer şarkı yazması hedefleniyor.

8 Kasım’da başlamış olacak olan ve “Tetikçi” “Nerde Kalmıştık?” “Kimsenin Ölmediği Bir Günün Ertesiydi” “Evim! Güzel Evim!” “Babil” benzer biçimde günümüz Türkiye’sine ilişkin oyunlar yazan Türkiye’nin yeni dalga oyun yazarlarından Ebru Nihan Celkan’ın hazırladığı “Oyun İçin Yaz!” atölyesi ise oyun yazma sürecinin iyi mi ilerlediğini anlatırken iştirakçilerin imalathane süresince oyun yazmasını sağlamayı amaçlamaktadır.

Imalathane Takvimi ve Detaylar için: http://dasdas.com.tr

DasDas Imalathane Kayıt ve Data için: atolye@dasdas.com.tr /

DasDas’ı Takip Etmek için:
www.feysbuk.com/dasdasistanbul
www.twitter.com/dasdasistanbul
www.instagram.com/istanbuldasdas

Beyoğlu İST.

OKUDUYSANIZ yada IZLEDIYSENIZ PAYLAŞIN LÜTFEN HERKEZ OKUSUN HERKEZ IZLESIN. 

yorumlayın

  1. Dağa yeni güzel paylaşımlar bekliyoruz bu renkfm me

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir