Ana Sayfa / Galeri / Damat Koğuşu 29 Eylül’de Vizyonda!

Damat Koğuşu 29 Eylül’de Vizyonda!

Yönetmenliğini İlker Savaşkurt’un yapmış olduğu; mevzusuyla hafızalarda uzun süre yer edecek olan “Damat Koğuşu” (Groom’s Block) filmi, 29 Eylül’de gösterime giriyor.

Türkiye’nin en büyük dağıtım şirketleri içinde yer edinen Chantier Films tarafınca dağıtımı yapılacak olan Damat Koğuşu, cezaevinde cinsel istismarcıların konulduğu koğuşlardaki mahkumların kuralsız ilişkilerini konu alıyor.

Daha ilkin çeşitli projelerde oyuncu ve destek yönetmen şeklinde çeşitli görevlerde bulunan İlker Savaşkurt’un uzun metrajlı ilk filmi Damat Koğuşu (Groom’s Block) vizyon için gün sayıyor.

İstanbul Film Festivali, Sofya Film Festivali, ECU – The European Independent Film Festivali ve  Harlem Internasyonal Film Festivali şeklinde festivallere katılan ve burada en iyi yabancı film dahil bir fazlaca ödül ile dönen Damat Koğuşu, 29 Eylül’de gösterime giriyor.

Türkiye’nin en büyük film dağıtım şirketleri içinde yer edinen Chantier Films tarafınca dağıtımı yapılacak olan Damat Koğuşu, cezaevinde cinsel istismarcıların konulduğu koğuşlardaki mahkumların kuralsız ilişkilerini konu alıyor.

Acımasız hapishane ortamı beyaz perdede!

Damat Koğuşu’nda seyirci, acımasız bir hapishane ortamında değişen dengelerle beraber, etik ölçüleri yansıtan hakkaniyet sistemini, toplumun iç dinamikleriyle ilgili gerilimi ve çelişkilerle dolu bir süreci deneyimliyor.

Yapımcılığını Abbas Nokhasteh’in yapmış olduğu ve senaristliğini Mehmet Kala’nın yazdığı Damat Koğuşu’nda Musa Can Pekcan, Diyar Karadaş, Sulh Atay, Caner Erdem, İbrahim Aköz, Feyzan Soykan, Halit Karaata, Kirkor Dinçkayıkçı ve Turgay Atalay’ın yanı sıra Münibe Millet şeklinde adlar rol alıyor.

Damat Koğuşu’nun müziklerinde ise Uğur Ateş imzası bulunuyor.

OKUDUYSANIZ yada IZLEDIYSENIZ PAYLAŞIN LÜTFEN HERKEZ OKUSUN HERKEZ IZLESIN. 

yorumlayın

  1. guseL bir filme benziyor seyredicem

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir