Ana Sayfa / Konser / Çağdaş Tiyatro Atölyesi

Çağdaş Tiyatro Atölyesi

İsveç’ten oyun yazarı ve yönetmen Asa Lindholm’un bir günlük bir atölyeyle konuk eğitmen olarak katılacağı imalathane katılımcıları biçim ve içerik olarak bir birinden değişik metinlerle tanıştırmayı hedefliyor.

Çağdaş tiyatroya yön vermiş tiyatro metinleriyle yolculuğa çıkılacak imalathane sonucunda katılımcılar tiyatronun serüvenine de tanıklık etmiş olacaklar.

Bu seyahat seyrettiğimiz oyunları değişik bir açıdan algılamamızı sağlayacağı benzer biçimde oyun okumanın keyifli bir şey olabileceğini de gösterecek. Yazmak isteyenlere de giriş kapısının anahtarı emanet edilecek.

Atölyeyi İstanbul Üniversitesi Tiyatro Eleştirmenliği ve Dramaturji Kısmı’nde doktora icra eden ve İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi’nde bilimsel niteliği olan çalışmalarına devam eden Ferdi Çetin veriyor.

Ferdi Çetin hem de ödüllü bir öykü yazarı ve Nilay Erdönmez’in oynadığı “Hafızasını Kaybeden Müzeden Bir Traktöre Mektuplar” oyunun yaratıcı ekibi ba- Disiplinlerarası Sanat Topluluğu’nun kurucularından biri ve yazarı.

Başlangıç Zamanı: 3 Ekim 2017 – Bitiş Zamanı: 31 Ekim 2017
Süre: Salı 19:30-22:00  Cumartesi 15.00-17.30
Ücret: 600 TL

Detaylı informasyon için gpatolye@gmail.com

OKUDUYSANIZ yada IZLEDIYSENIZ PAYLAŞIN LÜTFEN HERKEZ OKUSUN HERKEZ IZLESIN. 

yorumlayın

  1. Tiyatro yüksek severim ama yeni vizyona giren sinema lari bekliyoruz(:99

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir