Ana Sayfa / Spor / Bungee Jumping Deneyimine Nasıl Hazırlanılır?

Bungee Jumping Deneyimine Nasıl Hazırlanılır?

Bungee Jumping Deneyimine Nasıl Hazırlanılır?

Bungee Jumping Deneyimine Nasıl Hazırlanılır?

Evet, bir adrenalin bağımlısı olduğunuzu düşünüyorsunuz, ve Bungee jumping kulağa keyifli geliyor. Sadece bu ekstrem spor hakkında hepimiz data sahibi değildir. İlk kez bungee jumping yapmadan ilkin halletmeniz ihtiyaç duyulan temel adımlar vardır.  Fakat, ilk bungee jumping deneyimi için hazırlanmak fazlaca kolaydır. Okumaya devam edin ve bilgileri öğrenin.

Talimatlar

  1. İnternetten bungee jumping forumlarını yada blogları okuyun. Bu tecrübenin tam olarak iyi mi bir şey olacağını öğrenebileceğiniz insanlarla iletişime geçin. Size bungee jumping’in iyi mi bir şey olduğu ile ilgili bilgiyi ve tavsiyeyi en iyi bunu sizin benzer biçimde eğlence amaçlı icra eden kişiler verebilir, işin uzmanları değil.
  2. Bungee jumping ile ilgili bir video izleyin. Bu, size görsel data verir, böylece ne yaşayacağınızı tasarım edebilirsiniz.
  3. Tanınmış bungee jumping merkezlerini takip edin. Bunlar çoğunlukla dinlence beldelerindeki büyük lunaparkların  ya da eğlence parklarının yakınlarındadır. Karar vermeden ilkin, bulduğunuz yerin geçmişini ve uzmanlık seviyesini araştırın.
  4. Talimatları dikkatli kulak verin. Çoğunlukla hızlıca kuralları, iyi mi bir his olacağını ve atlayış esnasında işinize yarayacak tavsiyeleri sıralarlar. Sual problem. Ne yaptığınızın bilincinde olun ki, kendinizi rahat ve güvende hissedebilin.
  5. Ekipmanı inceleyin. Bazı eğitmenler kontrolleri rutinin bir parçası olarak yaparlar. Tertipli kontrolleri yapmazlar. Oldukça büyük olasılıkla ekipmanda bir sorun çıkmayacaktır. Sadece, kendiniz denetim ettiğinizde, güvenilir olduğunuz için atlayışınız fazlaca daha keyifli olacaktır.
  6. Rahatlayın! Gerginken atlayıştan zevk alamazsınız. Derin nefesler alın. Yaşamak suretiyle olduğunuz tecrübeyi gözünüzde canlandırın. Peşinden, kendinizi bırakın !

 

OKUDUYSANIZ yada IZLEDIYSENIZ PAYLAŞIN LÜTFEN HERKES OKUSUN ve IZLESIN.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir