Ana Sayfa / Konser / Bornova Belediyesi Şehir Tiyatrosu (BBŞT) 25. Yaşında

Bornova Belediyesi Şehir Tiyatrosu (BBŞT) 25. Yaşında

Çeyrek asrı geride bırakan Bornova Belediyesi Şehir Tiyatrosu (BBŞT) 25. sanat yılını çeşitli etkinliklerle kutladı. Ana kadro oyuncusundan kursiyerlerine, evladı genci yaşlısı tüm BBŞT ailesi, rengarenk kostümleriyle ilkin Bornova Cumhuriyet Meydanı’nda toplandı.

Bando eşliğinde şarkılar ve marşlar söylendi. Palyaçolar ve jonglör gösterileri festivalleri aratmayan kutlamalara ayrı bir renk kattı. Kimileri bu coşkuya dans ederek katıldı.

Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila’da meclis üyeleri, muhtarlar ve bürokratlarıyla beraber bu hususi günlerinde tiyatrocuların yanındaydı.

Bornova Cumhuriyet Meydanı’ndan başlamış olan kortej, Mustafa Kemal Caddesi süresince devam etti.

Onların heyecanına tüm Bornovalılar ortak oldu. Kimileri alkışlarla gidişat tuttu, kimileri korteje katıldı. Yürüyüş, Bornova turunun arkasından Büyük Park’ta son buldu.


Renkli görüntülere sahne olan etkinlikler, Bornova Belediyesi Uğur Mumcu Kültür ve Sanat Merkezi’nde devam etti.

BBŞT’nin geçmişini özetleyen fotoğraflar ile birbirinden garip kostüm ve aksesuarların yer almış olduğu serginin açılışı hep beraber yapılmış oldu. Başkan Atila sergiyi ailesi ile beraber gezdi.

Atila: BBŞT’yi Türkiye İzleyecek
Uğur Mumcu Kültür ve Sanat Merkezi Sevda Şener Sahnesi’nde BBŞT’nin yetiştirdiği meşhur adların de yerini almış olduğu programda konuşan Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, “25. yıldaki hedefimiz tiyatromuzun ülkemizin her yerinde oyunlar sergilemesi.

İşe İzmir’in ilçeleri ile başlayıp, sonrasında da İzmir dışına çıkacağız.

Bunu başarabilirsek tiyatro sanatının daha da gelişmesine ve yeni kent tiyatrolarının kurulmasına da öncülük ederiz” dedi.


BBŞT Genel Sanat Yönetmeni Hakan Taner Yıldırım ise kuruldukları günden bugüne kendilerine destek veren her insana teşekkür ederek, sanat yolunda azimle çalışmaya devam edeceklerini söylemiş oldu.

Emeği Geçenler Unutulmadı
Festivale dönüşen 25. Yıl Kutlamaları çerçevesinde BBŞT’ye emek verenler de unutulmadı.

Başkan Atila, Bornova Eski Belediye Başkanları; Ali Sözer ve Sırrı Aydoğan ile gene Bornova Eski Belediye Başkanı ve CHP Genel Sekreteri Prof. Dr. Kamil Okyay Sındır’a BBŞT’nin bugünlere gelmesindeki katkıları sebebiyle teşekkür plaketi takdim etti.

 Prof. Dr. Özdemir Nutku: “Bornova Tiyatrosuna Haiz Çıkıyor”
25. yıl etkinlikleri kapsamında Tiyatro Bilimci, Oyuncu, Yazar ve Eleştirmen Prof. Dr. Özdemir Nutku, “Cumhuriyet Sonrası İzmir’de Tiyatro” başlıklı söyleşi ile tiyatseverlerin karşısına çıktı.

Kurum tiyatrolarının ve sanatçıların yaşamış olduğu zorlukları kendi sanat yaşamından örnekler vererek özetleyen Nutku, “Başka kentlerde tiyatrolar kapanırken BBŞT büyüyor ve kurumsallaşıyor.

Bundan dolayı Olgun Atila ve daha önceki başkanlar bu tiyatroya sahiplendi” diye konuştu.

Başkan Atila, bu hususi günde konuk ettikleri Nutku’ya teşekkür plaketi sundu.

Bu günlerde yeni sezonun hazırlığına devam eden BBŞT ekibi yoğun bir emek harcama içinde ve seyircilerini yeni oyunlarla  karşılamanın heyecanı içerisindeler.

OKUDUYSANIZ yada IZLEDIYSENIZ PAYLAŞIN LÜTFEN HERKEZ OKUSUN HERKEZ IZLESIN. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir