Ana Sayfa / Albümler / Bodrum Müzik Festivali’nde Müzik ve Edebiyat

Bodrum Müzik Festivali’nde Müzik ve Edebiyat

Bu yıl 12 – 16 Ağustos tarihleri içinde gerçekleşecek Bodrum Müzik Festivali ‘Jehan Barbur’ ve ‘Onur Behramoğlu’ ile “Müzik ve Edebiyat”a ev sahipliği meydana getirecek. Etkinlikler 14 – 15 Ağustos tarihlerinde 19.30’da Gümüşlük Akademisi’nde gerçekleşecek.

Bodrum Müzik Festivali’nde müzik ve edebiyat

Dizeleri bugüne dek çeşitli dillere çevrilen ozan, yazar Onur Behramoğlu, çağıl Türk ve dünya şiirinin önde gelen isimlerini anlatmak, onları fotoğraf, roman, müzik ve felsefedeki yansımalarıyla göstermek için 14 Ağustos’ta Gümüşlük Akademisi’nde olacak. Festival katılımcılarını Charles Baudelaire, Pablo Neruda, Kavafis, Füruğ Ferruhzad, Nâzım Hikmet, Victor Jara, Léo Ferré, Patti Smith, Arvo Pärt, Fazıl Say, Joseph Haydn, Pablo Picasso, Jacques Lacan ve Turgut Uyar’ın ardında bir söyleşi bekliyor.

“Müzik ve Edebiyat” etkinliklerinin ikincisi, 15 Ağustos akşamı Gümüşlük Akademisi’nde vokal, şarkı sözü yazarı ve ozan Jehan Barbur ile gerçekleşecek. Kendi yazdığı şarkılarıyla tanınan sanatçı, beyaz perde filmleri, sahne eserleri ve diziler için de besteler kaleme aldı. Baba Öyküler adlı hususi bir gerçek öyküler derlemesine imza atan Barbur, ilk kitabı Çatıdaki Çimenler, Sen’e Yazılar’la edebiyat yaşamına giriş yapmış oldu.

Internasyonal D-Marin Klasik Müzik Festivali’nin 12 senelik mirasını devralan Bodrum Müzik Festivali, 12-16 Ağustos 2017 tarihleri içinde konserlere, klasik müzik çevresinde şekillenen beyaz perde, uygar sanat, edebiyat, çocuk atölyeleri, gastronomi benzer biçimde değişik disiplinlerden deneyimlere ve klasik müzikle birbirine geçen rehberli turlara, Bodrum’un simgesel mekanlarında ev sahipliği meydana getirecek.

Kaynak : http://www.hurriyet.com.tr/bodrum-muzik-festivalinde-muzik-ve-edebiyat-40536280

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir