Ana Sayfa / Akustik / Bob Dylan’dan yeni albüm Fallen Angels

Bob Dylan’dan yeni albüm Fallen Angels

Efsaneleşmiş müzisyen Bob Dylan’ın yeni stüdyo albümü “Fallen Angels” Sony Music etiketiyle 20 Mayıs’tan itibaren müzik marketlerde olacak.

Günümüzün en saygıdeğer ve etkili bestecilerinin imzasını taşıyan 12 şarkıdan oluşan albüm hem de Dylan’ın eşi olmayan vokalist, aranjör ve önder yönünü gözler önüne seriyor. Jack Frost’un prodüktörlüğünü üstlendiği “Fallen Angels”, sanatçının 2015’te yayınladığı “Shadows In The Night” albümünden bu yana yayınladığı ilk albüm ve hem de sanatçının kariyerinin 37. stüdyo albümü olarak dikkat çekiyor.

Albümden gösterilen ilk şarkı “Melancholy Mood” olurken, albümü iTunes’tan ön-sipariş eden müzikseverler bu şarkıyı da anında indirebiliyorlar. 4 şarkılık hususi bir EP’de de yer alacak bu şarkıyı ek olarak sanatçının resmi Youtube sayfasından ve resmi dijital platformlardan dinleyebilirsiniz.

Hollywood’taki Capitol Stüdyoları’nda kaydedilen albümde Dylan’ın seçkisi olan Johnny Mercer, Harold Arlen, Sammy Cahn ve Carolyn Leigh benzer biçimde müzisyenlerin şarkıları dikkat çekiyor.

125 milyondan fazla albüm satışı bulunan efsanevi müzisyenin 2015 tarihindeki bundan önceki albümü Shadows In The Night, 17 ülkede Top 10 listesine girerken; İngiltere, İrlanda, İsveç ve Norveç’te ise 1. sıraya kadar yükselmişti.

Günümüzün yaşayan efsanelerinden ve en fazlaca esin veren sanatçılarından kabul edilen Bob Dylan, 2012 senesinde ABD’de sivillere verilen en yüksek dereceli ödül olan ‘Özgürlük Madalyası’na layık görüldü. Birçok Grammy ödülü ve adaylığı da bulunan Bob Dylan; 2008 senesinde ise “muhteşem şiirsel gücü ve şarkı sözlerinin popüler müzik ve Amerikan kültürü üstüne yapmış olduğu tesir” sebebiyle Pulitzer Ödülü’nün sahibi oldu. Dünya genelinde 125 milyonun üstünde albüm satışı olan Bob Dylan “French Commandeur des Arts et des Lettres” ve “Polar Music Award” benzer biçimde prestijli ödüllerin yanı sıra öteki birçok onur ödülünün de sahibi.

OKUDUYSANIZ PAYLAŞIN LÜTFEN HERKES OKUSUN

Uyarı: Sitemizde yer edinen ve alacak yazı, haber, yazı, video, yorum ve tüm mevzular kategoriler tıbbi bilgiler bir tek genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler süre içinde geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer edinen bu bilgiler hiçbir süre doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan meydana getirilen herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan görevli tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum icra eden kişiler, bu ikazları kabul etmiş sayılacaktır. Renkfm isminde herhangi bir bireysel yada kurumsal şirket , siteler ve kişiler ile ilgili en küçük bir bağlantısı , ortaklığı ve benzeri ilişkileri yoktur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir