Ana Sayfa / Kitaplar / Birhan Keskinle Retrospektif

Birhan Keskinle Retrospektif

Boğaziçi Üniversitesi Nâzım Hikmet Kültür ve Sanat Araştırma Merkezi’nin düzenlemiş olduğu “Yazar & Ozan Buluşmaları” etkinlik dizisi, kuşağının en emsalsiz şairlerinden kabul edilen Birhan Keskin’i ağırlıyor. Son kitabı Fukara Kene’den ilk kitabı Delilirikler’e uzanan bir yolculuğa çıkılacak olan söyleşinin arkasından ozan kendi seçtiği şiirlerini de okuyacak.

Moderatörlüğünü Boğaziçi Üniversitesi Öğretim Üyesi Zeynep Uysal’ın yapacağı etkinlik, her insana açık ve ücretsiz bir şekilde 4 Mayıs 2017 Perşembe akşamı, saat 17:00’de Boğaziçi Üniversitesi Cenup Kampüs Demir Demirgil Salonu’nda gerçekleşecek.

Türkçe edebiyatın önde gelen ozan ve yazarlarını Nazım Hikmet Kültür ve Araştırma Merkezi çatısı altında düzenlemiş olduğu etkinliklerle okurlarla buluşturan Boğaziçi Üniversitesi önümüzdeki dönemde de edebiyatın mühim isimlerini ağırlamaya devam edecek.

Birhan Keskin Hakkında;

1963 senesinde Kırklareli’nde dünyaya geldi. 1986 senesinde İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Sosyoloji Kısmı’nü tamamlamış oldu. İlk şiirini 1984 senesinde yayımladı. 1995-98 yılları aralığında dostlarıyla beraber Göçebe dergisini çıkardı. Çeşitli gösterim müesseselerinde editör olarak çalıştı. Şairin 1991 ile 2002 arasına ilişik beş şiir kitabı, 2005 senesinde Metis tarafınca Kim Bağışlayacak Beni ismiyle tek ciltte yayımlandı. Gene 2005’te piyasaya sürülen Ba, 2006 Altın Portakal Şiir ödülünü kazanmıştır. 2010’da piyasaya sürülen Soğuk Kazı ise 2011 Metin Altıok Şiir Ödülü’nü aldı.

OKUDUYSANIZ yada IZLEDIYSENIZ PAYLAŞIN LÜTFEN HERKEZ OKUSUN HERKEZ IZLESIN. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir