Ana Sayfa / Konser / Bir Baba Hamlet Aralık Ayında

Bir Baba Hamlet Aralık Ayında

 

“BİR BABA HAMLET”İN ARALIK OYUNLARI İÇİN SON BİLETLER!
Tiyatro seyircisinin büyük ilgi gösterdiği “Bir Baba Hamlet”in, aralık ayında sahnelenecek oyunları için son biletler satışta! Biletleri ortalama bir ay öncesinden tükenen “Bir Baba Hamlet”; 1, 2, 3, 25, 26 ve 30 Aralık akşamları Baba Sahne’de tiyatroseverlerle buluşacak. Şevket Çoruh ve Murat Akkoyunlu’nun rol almış olduğu, şarkılı-türkülü, fazlaca hareketli ve fazlaca keyifli “Bir Baba Hamlet” oyununda, iki perde süresince kahkaha ve gidişat asla azalmıyor.
Yönetmenliğini Emrah Eren’in üstlendiği “Bir Baba Hamlet”, Sebastian Seidel’in, gülünç olanın tadını çıkaran örneksiz metni, Yücel Erten’in usta işi çevirisi ve Baba Sahne’nin babacan yorumuyla bu toprakların tiyatro geleneğine göz kırpıyor. Dünya tarihinin en mühim oyunlarından önde gelen, Shakespeare’in başyapıtı “Hamlet”i alışılmadık bir yorumla sahneye taşıyan “Bir Baba Hamlet”te, ara sıra izleyiciler de oyuna dahil oluyor.
Baba Sahne’nin kendi prodüksiyonu olan “Bir Baba Hamlet”te; kalaslarından dekor, heveslerinden oyun yapmak suretiyle yola çıkmış iki cüretkâr oyuncu, kendilerine kurban olarak Shakespeare’in başyapıtı “Hamlet”i seçmişlerdir. Cansiparane bir cesaretle seyircinin önünde buna yeltenirler, fakat kısa sürede temsil “can havli”ne dönüşür. Biri, oyunculuk için istediği ortamı bulamadığı anlaşılan Shakespeare uzmanı benzer biçimde davranan yarım porsiyon erkek oyuncu; diğeri de şarkı söyleme hevesiyle devamlı müzikallerden dem vuran bir şaşkın… Eli yüzü muntazam, başı sonu belli, dört başı mamur, babalar benzer biçimde bir Hamlet düşlerlerken, ortaya çıkan kepazelik “Bir Baba Hamlet”e döner. “Ha unutmadan, çürümüş bir şeyler var Danimarka Krallığı’nda!”
Sahne ve kostüm tasarımını Sulh Dinçel’in, ışık tasarımını Yakup Çartık’ın, hareket düzenini Işıl Zeynep’in yapmış olduğu oyunun müzikleri Can Şengün’ün, eskrim koreografisi Deniz Özmen’in, şarkı sözleri ise Faruk Üstün’ün imzasını taşıyor.
1, 2, 3, 25, 26 ve 30 Aralık 2017 akşamları saat 20.30’da Baba Sahne Cenk Dinçel Salonu’nda tiyatroseverlerle buluşacak olan iki perdelik “Bir Baba Hamlet” oyununun biletleri, babasahne.com’dan ve gişeden temin edilebilir.
Adres: Caferağa Mah. Bahariye Cad. Sakızgülü Sok.
No: 31/37 Kadıköy-İstanbul
Gişe: 0216 700 11 11
Informasyon için: babasahne.com
feysbuk.com/babasahne
twitter.com/babasahne
instagram.com/baba.sahne

OKUDUYSANIZ yada IZLEDIYSENIZ PAYLAŞIN LÜTFEN HERKEZ OKUSUN HERKEZ IZLESIN. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir