Ana Sayfa / Programlar / Bilgisayarınızda gereksiz yer kaplayan dosyaları bulun, silin, sabit diskinizde yer açın!

Bilgisayarınızda gereksiz yer kaplayan dosyaları bulun, silin, sabit diskinizde yer açın!

Ne kadar büyük bir harddisk alırsanız alın, webin hızı ve kalitesi de arttığı için bu oldukca geniş alanlara haiz harddiskler bile göz açıp kapayıncaya kadar dolabiliyor. Bundan dolayı kimi zaman bilgisayarımızda bulunan işe yaramaz gereksiz dosyaları aratıp bulmak ve bu tarz şeyleri silmek gerekiyor. Burada harddiskimizde boş yer açmak için lüzumlu programlardan kabul edilen dupeGuru’yu tanıtmak isterim.

Son zamanlarda birçoğumuzun bilgisayarlarında bulunan yüksek donanımlı sabit disklerin kimi zaman iyi mi dolduğunu anlayamıyoruz. Sabit diskiniz ne kadar büyük olursa olsun yer boşaltmaya çalışmak da kimi zaman işkenceye dönüşebiliyor.

Size tanıtacağımız dupeGuru isminde yazılım bilgisayarınızda çift olarak bulunan içerikleri arıyor, tarıyor ve karşınıza çıkartıyor. Böylece siz bilincinde olmadan bilgisayarınızda bulunan iki aynı dosyadan birini silebiliyor ve sabit diskinizi birazcık da olsa ferahlatabiliyorsunuz.

İlk önce yapmanız gereken dupeGuru’yu buradan indirmek. Sitede de görebileceğiniz benzer biçimde Mac OS X, Linux ve Windows işletim sistemleri için yazılımı kullanabiliyorsunuz. Programı kurup açtığınızda karşınıza çıkan pencereden hangi dosyaların taranacağını seçebiliyorsunuz. Doğal sabit diskin tüm bir bölümünü de seçebilirsiniz. Yazılımın, sabit diski oldukça süratli taradığını da açıklayalım, mesela 500GB’lık bir alanı birkaç dakikada tarayabiliyor. Sonuçlar karşınıza çıktığında ise istediğiniz dosyayı silebiliyorsunuz. Yalnız uyarıyoruz bilmediğiniz sistem dosyalarını kesinlikle silmeyin.

Ek olarak dupeGuru’nun yalnızca müzik dosyaları için olan hususi bir sürümü de bulunuyor. Bu yazılım aynı şarkıyı mp4 ya da mp3 benzer biçimde değişik formatlarda da olsa bulabiliyor ve karşınıza çıkartabiliyor.

OKUDUYSANIZ yada IZLEDIYSENIZ PAYLAŞIN LÜTFEN HERKES OKUSUN ve IZLESIN.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir