Ana Sayfa / Spor / Bel İnceltme Hareketleri

Bel İnceltme Hareketleri

Bel İnceltme Hareketleri

Bel İnceltme Hareketleri

Hepimiz ince bir bele haiz olmanın hayallerini kurar. Fakat her şeyde olduğu benzer biçimde ince bele haiz olmak için de bazı fedakarlıklar yapmak gerekir. Her şeyden ilkin doğru beslenmeye dikkat edilmelidir. Doğru beslenme egzersizlerle beraber desteklendiğinde hedefe ulaşmak oldukça kolay olacaktır.

Her gün evde tertipli olarak meydana getirilen hareketlerle ince bir bele haiz olabilirsiniz!

Bel inceltme hareketleri

  1. Yere sırtüstü uzanın ve ayaklarınızın tabanı yere basacak şekilde dizlerinizi bükün. Ellerinizi öne doğru uzatarak, uzanabildiğiniz yere kadar uzanın. 5 saniye kadar bekleyerek, geri yatın. Bu hareket 10 kez tekrarlanmalıdır.
  2. Yere sırtüstü uzanın ve ellerinizi arkada birleştirin. Gögsünüzden alt hizasına doğru kendinizi kaldırın ve bu şekilde 5 saniye bekleyin. Hareket 10 kez yine edilmelidir. Egzersizin daha rahat yapılması ve herhangi bir sakatlanma olmaması için bakışlar daima karşıyı göstermelidir.
  3. Yere yüzüstü uzanın ve ellerinizi ensenizde birleştirin. Ayaklarınızı birleştirerek, dirsekleri ve ayakları aynı anda havaya kaldırın. Kısa tekrarlarla 10 kez yine edilmelidir.
  4. Yere yan yatın. Dizleri bükmeden bir bacağı yukarı doğru kaldırın. Kısa tekrarlarla bacağı 10 kez kaldırın ve indirin.
  5. Çarşafı pilates lastiği olarak kullanabilirsiniz. Yere yatın ve tek ayağınıza çarşafı geçirin. Bacağınızı bükmeden kaldırabildiğiniz kadar yukarı kaldırın ve indirin. Hareketi 10 kez yine edin. Aynı işlemi öteki bacağa da uygulayın.
  6. Yere sırtüstü uzanın ve karnınıza bir yastık koyun. Bu şekildeyken kalçalarınızı sıkın ve 5 saniye kadar bekleyin. Hareketi 10 kere tekrarlayın.
  7. Yere yüzüstü uzanın ve ellerinizi dizlerinizin alt kısmına geçirin. Dizlerinizi karın kısmına doğru çekin ve 30 saniye bu şekilde bekleyin. Peşinden gevşeyin.

Bu kolay hareketleri evde tertipli uygulayarak ince bir bele haiz olmak mümkün. Fakat bel ve boyun fıtığı olanların bir eğitmenle beraber emekleri önerilir. Evde hareketlerin yanlış yapılması halinde ortaya fena sonuçlar çıkabilir. Bu yüzden bel ve boyun fıtığı olmayanlar da hareketlerin videolarını izleyerek en doğru şekilde hayata geçirmeye itina göstermelidirler.

OKUDUYSANIZ yada IZLEDIYSENIZ PAYLAŞIN LÜTFEN HERKES OKUSUN ve IZLESIN.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir