Ana Sayfa / Mobil / Batarya dayanma süresi testi:Galaxy Note 3,HTC One Maxx,LG G2

Batarya dayanma süresi testi:Galaxy Note 3,HTC One Maxx,LG G2

Hangisinin bataryası daha uzun gidiyor?

Bataryası en oldukça dayanan model hangisi?  Galaxy Note 3 bataryası mı,  HTC One Maxx bataryası mı, LG G2 bataryası mı?

Batarya performansını dikkate aldığımızda en iyi telefon modelleri nedir?

Bildiğiniz benzer biçimde son yıllarda cep telefonlarının batarya dayanma süreleri satış rakamlarını direkt etkiliyor. Bunun sebebi kullananların telefonlarını sabah akşam şarj etmek zorunda kalmayı istememeleri.

Peki bu anlamda Galaxy Note 3ün performansı iyi mi?  3200mAhdeğerinde bir bataryaya haiz olan Galaxy Note 3‘ün bataryasının meydana getirilen testler sonucunda averaj bir kullanımda 6 saat ve 8 dakika süresince gittiği ortaya çıkmış.

Bu sayı günümüz akıllı telefonlarının averajına bakıldığında gene averaj denilebilecek bir sayı. Sadece düşünüldüğünde günde en fazla 18 saat ayakta olan ve sürekli akıllı telefon kullanan bir insanoğlunun Galaxy Note 3‘ü bir günde minimum 3 kez şarj etmesi gerektiği gerçeği bulunuyor. Öte taraftan Galaxy Note 3’ün pil ömrü bundan önceki Galaxy Note modeli olan GalaxyNote 2 ile karşılaştırıldığında Galaxy Note 2’nin birazcık arkasında kalmış olduğu görülüyor.

1388263352_img20131228222305.jpg

Galaxy Note 2′nin bataryasının aynı şekilde averaj bir kullanımda tam olarak 6 saat 16 dakika süresince gittiği görülüyor. Doğrusu Galaxy Note 2’yi Galaxy Note 3’e bakılırsa 8 dakika daha çok kullanmak mümkün.

1388263436_img20131228222107.jpg

Gelelim Galaxy Note 3‘ün piyasadaki rakiplerine. Galaxy Note 3’ün piyasadaki en büyük rakiplerinden olan HTC One Maxx’in oldukça etkisi altına alan bir batarya performansına haiz olduğu görülüyor. Doğal diğerlerine oranla. HTC One Maxx’in bataryası aynı şekilde averaj bir kullanımda7 saat 27 dakika süresince gidebiliyor. LG G2‘nin bataryası ise gene Galaxy Note 3’ten iyi olarak 6saat 48 dakika süresince gidebiliyor.

OKUDUYSANIZ yada IZLEDIYSENIZ PAYLAŞIN LÜTFEN HERKES OKUSUN ve IZLESIN.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir