Ana Sayfa / Konser / Başroldeki Hanımefendiler’ın Prömiyeri Yapıldı

Başroldeki Hanımefendiler’ın Prömiyeri Yapıldı

 

Tiyatronun altın evladı olarak görülen Çağlar İşgören, yönettiği oyunlara bir yenisini daha ekledi.

Yönetmenliğini Çağlar İşgören’in yapmış olduğu, Sahne Tozu Tiyatrosu oyuncularının rol almış olduğu ”Başroldeki Hanımefendiler” adlı oyunun hususi tiyatrolar arasındaki Türkiye prömiyeri yapılmış oldu. Usta yazar Ken Ludwig’in yazdığı, Ekin Tunçay Turan’ın dilimize çevirilmiş olduğu oyun mevzusu ile ilgi çekti. Oyuncular performansları, enerjileri ve ekip uyumu ile beğenileri topladı.

Oyun sonunda sahneye çıkan İşgören, oyunun ekibini kutlama ettikten sonrasında, oyunun hazırlanmasında alın teri döken “Actor Club” ve “Yeni Erkek oyuncular” ekibine ve Sahne Tozu Tiyatrosu’nu prömiyer gününde yalnız bırakmayan Dokuz Eylül Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Esra Aslanertik ve eşi Zafer Aslanertik’e, Emekli Vali Yardımcısı Erdoğan Özdemir’e, İZPEK Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hasan İpek ve İZPEK Genel Müdürü Metin Varol Sirkeci’ye teşekkürlerini sundu.  Nisan ayında yeni bir oyunu daha İzmir seyircisi ile buluşturacaklarının haberini verdi.

Oyun sonrası izleyiciler Çağlar İşgören’i başarı göstermiş rejisinden dolayı kutlarken oyun süresince kahkahalarının durmadığını belirttiler. Kahkaha ve iltifatlar içinde sergilenen oyunun mevzusu ise şöyleki; Jack ve Leo adındaki iki İngiliz Shakespeare oyuncusu, ABD’da yaptıkları başarısız bir turnenin ortasındadırlar. Ölmek suretiyle olan Florence adlı yaşlı ve oldukca varlıklı bir kadının, mirasının bir bölümünü bırakmak suretiyle seneler ilkin İngiltere’ye gitmiş olan ve izini kaybetmiş olduğu iki yeğenini aramakta bulunduğunu öğrenirler. Oyunculukla ilgili hayallerini gerçekleştirebilmek uğruna, mirası alabilmek için hanım kılığına girip Florence’ın evinin yolunu tutarlar. Öteki mirasçı Florence’ nin öteki yeğeni Meg ise o evde yaşamaktadır ve York’un rahibiyle evlenmek üzeredir. Florence’ın doktorunun oğlu Butch ise babasının karşı çıkmasına karşın Audrey isminde bir kızla evlenmek istemektedir. Rahip, eve gelen bu iki garip kadının gerçek yeğenler olmadığına inanmaktadır. Bunu kanıtlamaya çabalarken, işler iyice karışır. Leo, Meg’e aşık olmuştur, Jack ise Audrey’ye… Bu sırada gerçek kuzen olduklarını söyleyen iki kadının daha eve geldiği duyulur. Acaba Düzmece Yeğenlerin oyunu ortaya çıkacak mıdır? Ve gerçek aşıklar birbirlerine kavuşabilecekler midir?

Başroldeki Hanımefendiler Mart ayının sonuna kadar Cuma, Cumartesi (20.00) ve Pazar (14.00) günleri Haldun Dormen Sahnesi’nde izleyici ile buluşmaya devam edecek. Oyun; mevzusuna, rejisine, başarı göstermiş oyuncu ekibine, dekoruna ve kostümlerine bakıldığında İzmir seyircisi tarafınca yoğun ilgi görür dedirtiyor.

 

OKUDUYSANIZ yada IZLEDIYSENIZ PAYLAŞIN LÜTFEN HERKEZ OKUSUN HERKEZ IZLESIN. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir