Ana Sayfa / Biyografi / Barça’nın yeni hocası Tata ( Gerardo Martino) Kimdir Nereli Kaç Yaşında ve Hangi Takımları Çalıştırdı?

Barça’nın yeni hocası Tata ( Gerardo Martino) Kimdir Nereli Kaç Yaşında ve Hangi Takımları Çalıştırdı?

Son dakika bilgisi olarak İspanya basınında çıkan haberlere nazaran Barçanın yeni teknik direktörü kod adı Tata olan Gerardo Martino.  Bir fazlaca futbolseverin asla tanımadığı ve daha ilkin adını asla duymadığı Tata’nın kim olduğu ve kariyeri ile ilgili bazı detayları burada sizlerle paylaşıyoruz.

İspanyol basını, son dakika olarak verdikleri haberlerde, Barcelona’nın yeni teknik direktörünün ”Tata” lakaplı Arjantinli Gerardo Martino bulunduğunu duyurdu.
Barcelona kulübü hemen hemen resmi izahat yapmasa da İspanyol gazeteleri web sitelerinden verdikleri bilgilerde resmi açıklamanın kısa zamanda olacağını iddia etti.

Sıhhat problemi dolayısıyla görevini bırakan Tito Vilanova yerine Barcelona’ya gelen Tata’nın 3 senelik sözleşme imzalayacağı ve yardımcılarının da Elvio Paolorroso ve Jorge Pautasso olacağı ileri sürüldü.

Son olarak Arjantin’de Newell’s Old Boys takımını çalıştıran, Cenup Afrika’daki Dünya Kupası’nda Paraguay Ulusal Ekibi’nın da başlangıcında olan Tata, Cesar Luis Menotti, Roque Olsen ve Helenio Herrera’dan sonrasında Barcelona tarihindeki 4. Arjantinli teknik direktör olacak.

50 yaşındaki Tata’nın çarşamba günü Barcelona’ya geleceği ve bu yüzden Bayern Münih ile Almanya’da aynı gün oynanacak hazırlık maçında takımın başlangıcında olmayacağı öne sürüldü.

OKUDUYSANIZ yada IZLEDIYSENIZ PAYLAŞIN LÜTFEN HERKES OKUSUN ve IZLESIN.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir