Ana Sayfa / Konser / Artı Sahne Mecidiyeköy’de Sanat Programı

Artı Sahne Mecidiyeköy’de Sanat Programı

 

İstanbul’un en merkezi iş ve yaşam aksı Mecidiyeköy’de bulunan Artı Sahne Mecidiyeköy birbirinden seçkin oyunlara ve konserlere ev sahipliği yapıyor. Artı Sahne Mecidiyeköy’ün 13-25 Şubat tarihleri arasındaki sanat takvimi şu şekilde:

14 Şubat Çarşamba, saat 20.30’da tiyatro oyunu ‘Patates’

Ahu Türkpençe ve Orçun İynemli’nin rol almış olduğu tek perdelik güldürü oyunu ‘Patates’ Gala’sıyla Artı Sahne Mecidiyeköy’de sanatseverlerle buluşuyor.

Gergedan Yapım’ın yeni projelerinden önde gelen, Ahu Türkpençe’nin yazdığı Patates, aşkın ve intikamın en gülünç halini sunuyor. Yeni boşanan çift, taşınırken nakliye şirketinin eşyaları karıştırması sonucunda, evindeki koliler içinde boşanmanın suçlusunu aramaya adım atar ve ortalık kızışır. Oyunun merak uyandıran kısmı ise intikamın mı aşkın mı kazanacağı sorusu.

17 Şubat Cumartesi günü, saat 20.30’da tiyatro oyunu ‘Ölün Bizi Ayırana Dek’

Başrollerini Hakan Yılmaz ve Ebru Cündübeyoğlu’nun üstlendiği ‘Ölün Bizi Ayırana Dek’ adlı güldürü oyunu Artı Sahne Mecidiyeköy’de seyirciyle buluşuyor.

“Cansu ve Serdar, evlilik yaşamı canlarına tak etmiş ve boşanmaya karar vermiş bir çifttir. Boşanmadan bir gece ilkin kendileri için düzenlenen bir kutlama partisine katılırlar. Sadece sabah aynı yatakta uyanırlar(!) Bir gece öncesine dair oldukça azca şey hatırlayan Cansu ve Serdar’ı bekleyen aslolan sürpriz, salondaki kanepede uzanmakta olan cesettir. Ne yapacağını bilemeyen çift bir taraftan “Hangimiz katil?” sorusuna cevap ararken, bir taraftan da ilişkilerini, evliliklerini, geçmişlerini, kendilerini bulundukları noktaya taşıyan vakaları tekrardan değerlendirecek ve karşılarına çıkacak bambaşka sürprizlerle savaşım etmeye çalışacaktır.”

Gergedan Yapım tarafınca sahneye konan oyunun yazarı 1 Hanım 1 Adam dizisi senaristlerinden Murat Dişli, Alper Atalan ve Akıllı Enes Akkan. Oyuncular: Hakan Yılmaz, Ebru Cündübeyoğlu, Volkan Aktan. Yöneten: Hakan Yılmaz. Yapımcı: Cengiz Şahin.

18 Şubat Pazar günü, saat 20.30’da tiyatro oyunu ‘Benim Adım Feuerbach’

“Oyuncu, oyun kişisini yaratabilmek adına kendi derinliklerine ve yaşam bilgisine doğru dalışa geçer. Bu, bununla birlikte bir yüzleşme sürecidir. Ve oyuncu bu süreç içinde, kim bilir yaşamının sonuna kadar unutmak istedikleriyle göz göze gelmek, onları tekrardan var etmeyi dilediği oyun kişisi adına kuşanmak durumundadır. Böylesine can yakıcı, terletici, ürkütücü sürecin karşısında, kimi oyuncular suyun üstünde yüzmeyi seçerler, kimileri on, kimileri yirmi, kimileri de bin metreye dalarlar. Her rol adına yine yine yaşanmış olan bu dalışlar yıllarla beraber çoğaldığında ne gün, ne an kim bilir fakat bigün bir an vardır ki vurgun yiyebilirsiniz…” Yazan: Tankred Dorst, Yöneten: Ayşenil Şamlıoğlu, Oyuncular: Selçuk Yöntem, Toprak Can Adıgüzel, Gülçin Kültür Şahin.

19 Şubat Pazartesi günü, saat 20.30’da Bülent Emrah Parlak ile ‘Bülent Beyin Hikayesi’

Bülent Emrah Parlak – Bülent Beyin Hikayesi, 19 Şubat’ta Artı Sahne Mecidiyeköy’de.

Beyninizi iyi mi bilirdiniz? Karışık? Buruşuk? Olağanüstü? Yetersiz?… Beyniniz sizi yönetirken içerde neler oluyor dersiniz? Üzüldüğünüzde, sevindiğinizde, kızdığınızda, aşık olduğunuzda, depresyona girdiğinizde; beyniniz ne benzer biçimde mücadeleler veriyor? Beyin organlarla iyi mi bir kontakt kuruyor? İnsan beyni de insan olsaydı ne olurdu?… Tüm bu soruların yanıtını, Bülent Bey’in kadrolu Beyin’i veriyor. Bülent Bey hayatına devam ederken, Bülent Bey’i yöneten Beyin dile geliyor, insanoğlunun kaderi baştan yazılıyor.

20 Şubat Salı günü, saat 20.30’da tiyatro oyunu ‘Nereye Gitti Tüm Çiçekler’

Tuğrul Tülek’in yönettiği ‘Nereye Gitti Tüm Çiçekler’ tiyatro oyunu, Artı Sahne Mecidiyeköy’de sanatseverlerle buluşuyor. Aynı yerde yaşamak zorunda kalan 7 değişik kadının 7 değişik öyküsünü özetleyen oyunda; Şenay Gürler, Hale Akınlı, Goncagül Sunar, Feri Baycu Güler, Gözde Kansu, Melisa Doğu, Ece Yüksel rol alıyor.

21 Şubat Çarşamba günü, saat 20.30’da tiyatro oyunu ‘Bezirgan’

Akıllı, kurnaz, gülünç bir o denli da sahtekar Tartuffe’ün hikayesinin yeni uyarlaması olan Bezirgan adlı oyun, Artı Sahne Mecidiyeköy’de tiyatroseverlerle buluşuyor. Oyunda Cem Davran ve Erkan Can’a Bahtiyar Engin, Selin Yeninci, Faruk Akgören, Aytek Önal, Simge Defne Çelik, Selim Can Yalçın, Salih Kırlı ve Ali İl birlikte rol alıyor. Cem Davran’ın Tartüffe ve Orgon karakterleriyle iki tipi birden canlandırdığı oyunda, hizmetçi kız rolünü yapan Bahtiyar Engin, evin büyük anası rolünü yapan ise Erkan Can rol alıyor.Oyunu Yıldıray Şahinler yönetiyor.

“Tartuffe’ün kim bulunduğunu bildiğiniz gibi fakat peki nereden çıktı bu Tartuffe? Iyi mi oldu da girdi hayatlarımıza; talan etti her şeyi? İşte bu sorulara cevap arayan oyunun sürprizleri var!”

22 Şubat Perşembe günü, saat 20.30’da tiyatro oyunu ‘Joko’un Doğum Günü’

Gerçeküstü bir absürd güldürü “Joko’nun Doğum Günü”, Artı Sahne Mecidiyeköy’de sanatseverle buluşuyor. 2016-2017 sezonunda 7 değişik tiyatro ödül jürisinden toplam 13 dalda ödül alan “Joko’nun Doğum Günü” Yolcu Tiyatro tarafınca sergileniyor. Oyun yüksek performans gerektiren hareket tasarımı ile Projection Mapping teknolojisini birleştirerek sahneliyor. Sistemin insan bedenini ve aklını denetim altına alma hırsını, ezen-ezilen ilişkisi üstünden absürd bir ifade biçimi ile özetleyen oyun, su deposunda işçi olarak çalışan Joko’nun başından geçenleri konu alıyor. İnsanın başkalarını sırtında taşımayı kabul etmesiyle süregelen benliğini yitirme öyküsünü acı çekme ve çektirme ekseninde ortaya koyuyor.

24 Şubat Cumartesi günü, saat 20.30’da tiyatro oyunu ‘Hoş Geldin Boyacı’

Oyunda usta isim Erdal Özyağcılar’a, performansıyla göz dolduran Berna Laçin ve Gözde Çetiner birlikte rol alıyor. ‘Sefalar getirdin Boyacı’nın mevzusu şu şekilde: Walter (Erdal Özyağcılar), yaşamı süresince erkek oyuncu olma hayalleri kurarken para kazanmak adına boyacılığa adım atmıştır. Bigün bir evi boyarken birden Marcia (Berna Laçin) ile karşılaşır, üstüne kapı çalınır; gelen kocası tarafınca aldatılan Jane (Gözde Çetiner)’dir. Donald Churchill’in yazdığı ve Füsun Günersel’in dilimize çevirilmiş olduğu oyunun yönetmeni Arif Akkaya.

25 Şubat Pazar günü saat 16.00’da tiyatro oyunu ‘Kızgın Damdaki Kedi’

“Mutlu aileler birbirlerine benzer. Her mutsuz ailenin ise kendine özgü bir mutsuzluğu vardır, diye başlamış Tolstoy, Anna Karenina’ya. Ya o şekilde değilse? Ya mutsuz aileler de birbirine benziyorsa?”

Dünyanın en mühim oyun yazarlarından biri sayılan Tennesee Williams’ın değindiği, orijinal adı ‘Cat On a Hit Tin Roof’ olan oyun ‘Kızgın Damdaki Kedi’, Artı Sahne Mecidiyeköy’de sanatseverle buluşuyor. Sırça Kümes adlı oyunuyla adını dünyaya duyuran Williams, ‘Kızgın Damdaki Kedi’ adlı oyunuyla Pulitzer ve Tiyatro Eleştirmenleri Birliği Ödülü aldı. Kızgın Damdaki Kedi; Serkan Salihoğlu, Feri Baycu Güler, Tuğrul Tülek çevirisiyle ve Serkan Salihoğlu yönetmenliğinde sahneleniyor. Oyunda Sezin Akbaşoğulları, Tuğrul Tülek, Ayten Uncuoğlu, Ünal Silver, Bennur Duyucu, Yaşam Kayakırılmaz rol alıyor.

Artısahne Mecidiyeköy etkinliklerinin tüm biletleri Biletix’ten temin edilebilir.

Adres: ARTISAHNE, Torun Center, Fulya Mahallesi, Büyükdere Cad. Akıncı Bayırı Sokak, 34394, Şişli İstanbul

Internet sayfası: http://www.artisahnemecidiyekoy.com/

Instagram: artisahnemecidiyekoy

 

OKUDUYSANIZ yada IZLEDIYSENIZ PAYLAŞIN LÜTFEN HERKEZ OKUSUN HERKEZ IZLESIN. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir